خط امام : گفت: 70 نفر شکارچی و متخلف زیست محیطی در سه ماه نخست امسال در استان کهگیلویه دستگیر شدند. عطا پورشیرزاد مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با ذکر این مطلب که میزان شکار در این استان کاهش 7 درصدی داشته است، افزود: در این مدت […]

خط امام : گفت: 70 نفر شکارچی و متخلف زیست محیطی در سه ماه نخست امسال در استان کهگیلویه دستگیر شدند.
عطا پورشیرزاد مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با ذکر این مطلب که میزان شکار در این استان کاهش 7 درصدی داشته است، افزود: در این مدت 55 تخلف رخ داد که نسبت به 62مورد مدت مشابه سال قبل، نمایانگر کاهش تخلف و تعرض به محیط زیست و حیات وحش در این استان است.

وی گفت: در سه ماه نخست سال جاری 70 نفر متخلف زیست محیطی دراین استان دستگیر شدند و در این مدت اگر چه تعداد تخلف و تعرض به محیط زیست کاهش یافته اما میزان دستگیری افراد خاطی نسبت به سال گذشته سه درصد افزایش یافته است.

پورشیرزاد افزود: هفت قبصه سلاح مجاز و هفت قبضه سلاح غیرمجاز در این مدت کشف و ضبط شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل کشف سلاح غیرمجاز افزایش نشان می دهد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد اطلاع رسانی،افزایش سطح فرهنگ مردم در زمینه قبح پدیده شکار حیات وحش، برخوردارهای بازدارنده قضایی ،نظارت بیشتر مناطق حفاظت شده ، شکار ممنوع و مرتکب جرم نشدن برخی شکارچیان سابقه دار را علت کاهش تخلفات زیست محیطی بیان کرد.

به گفته وی، در سال 92 در قالب 301 پرونده 372متخلف دستگیر شدند و مورد پیگرد قانونی قرار گرفتند.

وی گفت: کهگیلویه وبویراحمد با داشتن حدود290هزار هکتار منطقه پارک ملی ، حفاظت شده و شکار ممنوع جزو مناطق مهم زیستگاهی حیات و حش کشور از گونه های مهم جانوری، پستانداران از جمله کل و بز و انواع پرندگان است.