خط امام : رییس جمهوری اسلامی ایران به دنبال سرنگونی هواپیمای مسافربری مالزیایی، در پیامی به نخست وزیر این کشور، درگذشت مسافران بیگناه و خدمه هواپیما را به وی و ملت مالزی تسلیت گفت. به گزارش خط امام از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، متن پیام رییس جمهوری به این شرح است: بسم الله الرحمن […]

خط امام : رییس جمهوری اسلامی ایران به دنبال سرنگونی هواپیمای مسافربری مالزیایی، در پیامی به نخست وزیر این کشور، درگذشت مسافران بیگناه و خدمه هواپیما را به وی و ملت مالزی تسلیت گفت.
به گزارش خط امام از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، متن پیام رییس جمهوری به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای نجیب رزاق

نخست وزیر مالزی

خبرسرنگونی هواپیمای مسافربری مالزیایی موجب تاسف وتالم فراوان گردید. درگذشت مسافران بیگناه وخدمه هواپیما دراین حادثه غم انگیز را از صمیم قلب به جنابعالی وملت شریف کشورتان تسلیت می گویم.

بی تردید اینگونه حوادث و غم فراوانی که ملت ها را دربرمی گیرد، ضرورت بازگشت جامعه جهانی به همزیستی مسالمت آمیز و دوری ازخشونت و درگیری را بیش از پیش برجسته می نماید.

دراین ماه مبارک رحمت و غفران الهی، از درگاه خداوند متعال برای درگذشتگان این فاجعه انسانی، آمرزش و رحمت و برای بازماندگان صبر و استقامت خواستارم.

حسن روحانی

رییس جمهوری اسلامی ایران

به گزارش ایرنا، هواپیمای بوئینگ 777 مالزیا ایرلاین بعدازظهر پنجشنبه با 295 مسافر و خدمه از مقصد آمستردام هلند به کوالالامپور در منطقه شاختیورسک اوکراین سرنگون شد و همه سرنشینان آن کشته شدند.

برخی رسانه ها، اصابت یک موشک زمین به هوا را عامل سرنگونی آن اعلام کردند.