خط امام : نماینده دائم فلسطین در شورای امنیت در جلسه ویژه این شورا درباره غزه از شورای امنیت خواست قطعنامه‌ای را در محکومیت حمله نظامی رژیم صهیونیستی به غزه صادر کند و پایان خشونت‌ها و لغو محاصره غزه را درخواست کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه الجزیره، “ریاض‌ منصور” نماینده دائم […]

خط امام : نماینده دائم فلسطین در شورای امنیت در جلسه ویژه این شورا درباره غزه از شورای امنیت خواست قطعنامه‌ای را در محکومیت حمله نظامی رژیم صهیونیستی به غزه صادر کند و پایان خشونت‌ها و لغو محاصره غزه را درخواست کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه الجزیره، “ریاض‌ منصور” نماینده دائم فلسطین در سازمان ملل اعلام کرد: اگر شورای امنیت به درخواست‌های ما پاسخ ندهد، فلسطینی‌ها راهی جز رفتن به هیأت‌های قضایی سازمان ملل و نظام بین‌المللی ندارند.
ریاض منصور با اشاره به دادگاه کیفری بین‌المللی تهدید کرد، در صورتیکه شورای امنیت برای حمایت از فلسطینی‌ها و پایان دادن به جنگ غزه کاری نکند، فلسطینی‌ها به دادگاه‌های بین‌المللی از جمله دادگاه کیفری و سازمان‌های قضایی سازمان ملل مراجعه می‌کنند.
وی گفت: حمله وحشیانه اسرائیل به غزه به هیچ‌وجه قابل توجیه نیست. این حملات به منزله دفاع از خود نیست بلکه تجاوز نظامی انتقام‌جویانه‌ای است که از قبل برنامه‌ریزی شده و نیروهای اشغال‌گر علیه غیرنظامیان تحت اشغال انجام می‌دهند.
سفیر فلسطین افزود: این حمله نابودی وحدت فلسطین و سقوط دولت توافق ملی را هدف قرار داده است.
سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل نیز عنوان داشت: اسرائیل در برابر حملات راکتی غزه راهی جز حمله‌ی نظامی ندارد و تا حد زیادی خویشتن‌داری کرده است.
ریاض منصور در سخنرانی‌اش در برابر شورای امنیت گریه کرد.
وی خاطرنشان کرد که حمله اسرائیل اصول قوانین بین‌المللی را نقض کرده است.
وی گریه کرد و افزود: هر دفاعی از خود باید موجب کشتار کل یک ملت شود؟