خط امام : نماینده بان‌ کی‌ مون در عراق تأکید کرد که نامه دبیرکل سازمان ملل را تقدیم آیت‌الله العظمی سید علی سیستانی کرده است. به گزارش خط امام ایسنا، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز عراق نوشت ، نیکولای ملادینف، نماینده بان‌ کی‌ مون، دبیرکل سازمان ملل در عراق در کنفرانس خبری بعد […]

خط امام : نماینده بان‌ کی‌ مون در عراق تأکید کرد که نامه دبیرکل سازمان ملل را تقدیم آیت‌الله العظمی سید علی سیستانی کرده است.
به گزارش خط امام ایسنا، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز عراق نوشت ، نیکولای ملادینف، نماینده بان‌ کی‌ مون، دبیرکل سازمان ملل در عراق در کنفرانس خبری بعد از نشست خود با آیت‌الله العظمی سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان گفت: با ایشان به بررسی اوضاع آوارگان عراق پرداختیم و نگرانی مشترک خود را ابراز داشتیم.
وی تصریح کرد: من نامه‌ای را از بان‌ کی‌ مون به آیت‌الله سیستانی تقدیم کردم که در زمینه تقدیر از تلاش‌های ایشان در مبارزه با طایفه‌گری و مواضع انسانی‌شان بود. ملادینف بر اهمیت سرعت تشکیل دولتی که از مقبولیت ملی برخوردار باشد و در حل مشکلات به قانون اساسی مراجعه کند، تأکید کرد. ملادینف از رهبران سیاسی عراق خواست دیدگاه جدیدی برای مبارزه با تروریسم و طایفه‌گرایی در عراق داشته باشند.
ملادینف همچنین از رهبران سیاسی خواست از هرگونه اظهارنظر تند اجتناب کنند و به آوارگان کمک نمایند چرا که بیش از یک میلیون عراقی منازل خود را از دست داده‌اند. وی نسبت به هدف قرار دادن اقلیت‌ها و گروه‌های دینی در عراق ابراز نگرانی کرد. نماینده بان‌ کی‌ مون خاطرنشان کرد: عراق نیازمند حمایت بین‌المللی است چرا که با تهدید داعش روبروست. وی تأکید کرد: این عراق نیست که تنها با گروه‌های افراطی روبرو است بلکه کل منطقه با این خطر روبروست. ملادینف امروز (شنبه) وارد نجف شد و با آیت‌الله سیستانی دیدار کرد.