روز قدس، میثاقی دوباره با آرمان های انسانی و دینی بشر در طول تاریخ است
روز قدس، میثاقی دوباره با آرمان های انسانی و دینی بشر در طول تاریخ است

به گزارش خط امام : مجمع نیرو های خط امام در آستانه روز قدس با صدور بیانیه ای ضمن گرامیداشت این روز با اشاره به نقش ایران در جهان اسلام و نظام بین الملل آورده است ، امروز ایران در کانون توجه جهان اسلام و نظام بین الملل است . به همان میزان که رفتارهای […]

به گزارش خط امام : مجمع نیرو های خط امام در آستانه روز قدس با صدور بیانیه ای ضمن گرامیداشت این روز با اشاره به نقش ایران در جهان اسلام و نظام بین الملل آورده است ، امروز ایران در کانون توجه جهان اسلام و نظام بین الملل است . به همان میزان که رفتارهای وحدت بخش دل مومنان و علاقمندان را سرشار از امید می سازد ، به همان میزان رفتارهای تفرقه افکنانه به سردمداران صهیونیسم و سران جریانات تکفیری نیرویی تازه می بخشد.

در بخشی از این بیانیه آمده است ، مجمع نیروهای خط امام خالصانه از همه مسولان و چهره های تاثیر گذار در اداره امور کشور می خواهد تا برای مهار افراط گرایی در داخل کشور چاره ای بیاندیشند. بدون شک سخنان تنش آفرین ، برخوردهای حذفی ، تهمت به خدمتگزاران واقعی انقلاب و نظام، منزوی سازی نیرو های اصیل ، نا امید ساختن مردم از پیشرفت و اصلاح امور، ارائه چهره ای خشن از دین ودهها رفتار دیگر همچون طوفانی است که یکپارچگی جامعه را هدف قرار داده و در خدمت دشمنان قسم خورده ایران و انقلاب اسلامی است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام متن کامل بیانیه به این شرح است…

این روزها ودرحالی که برکات ماه خدا، سراسر دنیا را فراگرفته ودل های مومنان واقعی را به یکدیگر نزدیک کرده و آنها را به رحمت و مغفرت واسعه الهی امیدوار ساخته است، غم بزرگی بر امت اسلامی سایه افکنده که بخشی از آن ناشی از جنایات صهیونیست ها در حق مردم مظلوم وبی پناه غزه است و بخشی دیگر به واسطه اقدامات خشونت طلبانه و متعصبانه جماعتی مسلمان نمای تکفیری است.

عجبا که امروز صهیونیست های متجاوز و تکفیری های متحجر همانند دو لبه قیچی، کیان مسلمانان را هدف قرار داده واتحادی بنیادی میان خود به وجود آورده اند و دل همه پیروان ادیان توحیدی را سر شار از درد و اندوه ساخته اند.

صهیونیست های اشغالگر در طول شش دهه گذشته نشان داده اند که راهبردی جز تجاوز، سرکوب و ارعاب ندارند وهرگاه در اجرای سیاست های ددمنشانه خود ناموفق بوده ویا درانزوای بین المللی قرارگرفته اند، موضوعی مبهم را بهانه قرار داده و دیوانه وار حمله به کودکان و زنان وغیر نظامیان را در دستور کار قرارمی دهند.قدس-110

افسوس که برخی کشورها، نهادها ،گروه ها وافراد به ظاهر دلسوز و مسلمان ، هنوز از تاریخ عبرت نگرفته اند و به رغم مشاهده همه روزه جنایات صهیونیست ها و به جای متشکل ساختن نیروهای خود علیه اسرائیل غاصب، به تضعیف و تخریب جبهه مقاومت پرداخته و با به راه انداختن جنگ فرقه ای وتقویت جریانی جاهل و خشک مغز هزینه های هنگفتی را بر مسلمانان وارد می سازند.

آیا نباید با صدای بلند فریاد زد که اینان اساسا در جبهه کفر و سلطه طلبان دنیا و پشت خاکریزی سنگر گرفته اند که صهیونیست ها برای آنها ساخته اند؟

مجمع نیروهای خط امام با اعلام انزجار و محکومیت نسبت به جنایات اخیر تکفیری ها و صهیونیست ها در عراق، سوریه، لبنان و غزه ، در آستانه روز قدس برضرورت گرامیداشت این روز وبهره برداری از ظرفیت های دینی و سیاسی آن برای ایجاد اتحادمیان مسلمانان وهمه علاقمندان به آزادی و حقوق انسان تاکید دارد.

بدیهی است موضوع فلسطین وقدس شریف پیوندی ناگسستنی با حقیقت تاریخ و حقوق اساسی انسان ها دارد و سرنوشت ملت فلسطین با سرنوشت همه پیروان ادیان توحیدی گره خورده است ،چرا که فلسطین محل تلاقی ادیان ابراهیمی و تمدن های جهانی است و صهیونیست ها کمر به نابودی میراث همه موحدان بسته اند و حتی به اراضی سایر کشور ها نیز چشم طمع دارند وشاهد این سخن آموزش و ترویج نقشه های ساختگی از جغرافیای جعلی اسرائیل است که بخش وسیعی از خاورمیانه را نشانه رفته و اگر مجاهدت فرزندان امام خمینی(س) در مقاومت اسلامی لبنان وفلسطین نبود امروز بسیاری از کشورهای منطقه در اشغال اسرائیل قرار داشت.

مجمع نیروهای خط امام با بزرگداشت یاد و خاطره همه شهیدان و مجاهدانی که از بدو اشغال فلسطین ویهودی سازی بیت المقدس به تکلیف انسانی و دینی خود عمل کرده و به مقابله با سیاست های صهیونیسم پرداخته اند و با تقدیم جان و یا رسیدن به شرف جانبازی و یا پذیرش رنج زندان از گسترش تجاوزات اشغالگران ممانعت به عمل آورده اند؛ اقدام امام خمینی(ره) در تعیین جمعه آخر ماه مبارک رمضان بعنوان روز قدس را حرکتی تاریخی و مدبرانه می داند که اهمیت آن امروز بیش از هر زمان دیگر روشن شده است .

این تشکل از همه آزادیخواهان و فرهیختگان و آحاد مردم در سراسر جهان می خواهد تا در این برهه حساس به وظیفه خود در برابر ندای مظلومیت مردم غزه عمل کرده و ضمن بزرگداشت روز قدس، با ارزشهای منبعث از آرمان های انسانی و دینی بشر در طول تاریخ میثاقی دوباره داشته باشند و عرصه تحرک صهیونیسم اشغالگر را بیش از گذشته محدود نمایند.

البته اگر می خواهیم تفرقه افکنان در جهان اسلام را به انزوا ببریم و آنگونه که امام راحل (س) مسیر حرکت را ترسیم فرمود و دلسوزان انقلاب و نظام در سال های گذشته بارها یادآور شده اند؛ باید به زمینه ها و عوامل وحدت آفرین در داخل ایران اسلامی بیش از سایر نقاط دنیا به صورت جدی توجه کنیم. امروز ایران در کانون توجه جهان اسلام و نظام بین الملل است . به همان میزان که رفتارهای وحدت بخش دل مومنان و علاقمندان را سرشار از امید می سازد ، به همان میزان رفتارهای تفرقه افکنانه به سردمداران صهیونیسم و سران جریانات تکفیری نیرویی تازه می بخشد.

مجمع نیروهای خط امام خالصانه از همه مسولان و چهره های تاثیر گذار در اداره امور کشور می خواهد تا برای مهار افراط گرایی در داخل کشور چاره ای بیاندیشند. بدون شک سخنان تنش آفرین ، برخوردهای حذفی ، تهمت به خدمتگزاران واقعی انقلاب و نظام، منزوی سازی نیرو های اصیل ، نا امید ساختن مردم از پیشرفت و اصلاح امور، ارائه چهره ای خشن از دین ودهها رفتار دیگر همچون طوفانی است که یکپارچگی جامعه را هدف قرار داده و در خدمت دشمنان قسم خورده ایران و انقلاب اسلامی است.

والسلام

مجمع نیروهای خط امام

رمضان 1393 هَجری شمسی