تاریخ نسبت به ساکتین برابر جنایات غزه قضاوت خواهد کرد
تاریخ نسبت به ساکتین برابر جنایات غزه قضاوت خواهد کرد

خط امام : رییس‌جمهور تصریح کرد:با تکیه بر مجامع بین‌المللی نمی‌شود، مردم فلسطین به همه حقوق‌شان دست پیدا کنند. به گزارش خط امام به نقل از ایسنا ، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در حاشیه شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امیدواریم مردم غزه بتوانند زندگی عادی داشته باشند و […]

خط امام : رییس‌جمهور تصریح کرد:با تکیه بر مجامع بین‌المللی نمی‌شود، مردم فلسطین به همه حقوق‌شان دست پیدا کنند.

به گزارش خط امام به نقل از ایسنا ، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در حاشیه شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امیدواریم مردم غزه بتوانند زندگی عادی داشته باشند و برای این کار همه باید به پا خیزند.

وی افزود: ما می‌توانیم در مقابل متجاوزین پیروز شویم در صورتیکه مسلمانان دست و ید واحد باشند.

روحانی با بیان این‌که ما می‌خواهیم همه مسلمانان دنیا احساس ید واحد داشته باشند، خاطرنشان کرد: در برابر اسرائیل راهی جز وحدت، ایستادگی و مقاومت وجود ندارد.

hamid forootan _-2-15

رییس‌جمهور با بیان این‌که ساکتین در مقابل این جنایات در تاریخ شرمنده هستند، گفت: تاریخ نسبت به ساکتین قضاوت خواهد کرد که کودکان و بی‌گناهان کشته می‌شوند و آنها ساکتند.

رییس‌جمهور با بیان این‌که روز قدس امسال از هر سال دیگری اهمیت بیشتری دارد، افزود: در راهپیمایی‌های روز قدس‌ در گذشته فریادها بر این بود که سرزمین مسلمان‌ها و قدس عزیز که به اشغال اشغالگران در آمده باید آزاد شود و مردم به وطن‌شان باز گردند، اما امسال شاهد یک توطئه بشری و ضد انسانی و نسل‌کشی در منطقه فلسطین هستیم.

روحانی با اشاره به این‌که روزانه مردم غزه را با انواع سلاح بمباران می‌کنند، افزود: امروز نیاز به وحدت همه جهان اسلام است و همه دنیای اسلام باید متحد امروز را به عنوان روز خشم و تنفر و وحدت و ایستادگی علیه اسرائیل اعلام کنند.

وی خاطرنشان کرد: اسرائیل باید بفهمد که سلاح‌های گذشته را نمی‌تواند برای اشغالگری خودش نگه دارد و باید در مسیر انسانیت و خواست مردم و جهانیان قدم بردارد.

رییس‌جمهور تصریح کرد: اولین خواست جهانی این است که حصر شکسته شود، مردم آزاد شوند، گذرگاه رفح باز شود و آتش و خون تمام شود و همچنین حمله به غزه قطع شود و مردم بتوانند زندگی عادی و معمولی داشته باشند.