غربت میوه در هرمزگان
غربت میوه در هرمزگان

خط امام : کارشناس تغذیه مرکز بهداشت هرمزگان گفت: طبق بررسی ها و تحقیقات انجام شده مصرف سرانه میوه و سبزیجات مردم هرمزگان بسیار پایین تر از مقدار استاندارد کشور است. لادن صدیق افزود: پایین بودن سرانه مصرفی میوه و سبزیجات پیامدهای جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت، زیرا وقتی بدن به موادی که […]

خط امام : کارشناس تغذیه مرکز بهداشت هرمزگان گفت: طبق بررسی ها و تحقیقات انجام شده مصرف سرانه میوه و سبزیجات مردم هرمزگان بسیار پایین تر از مقدار استاندارد کشور است.

لادن صدیق افزود: پایین بودن سرانه مصرفی میوه و سبزیجات پیامدهای جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت، زیرا وقتی بدن به موادی که مورد نیاز است، دست پیدا نکند، ایمنی بدن ما پایین می آید و زمینه بیماری ها را فراهم می کند.

وی ادامه داد: یک برنامه غذایی سالم موجب سلامت جسم و روان می شود که هر فرد برای دستیابی به سلامت نیاز به مصرف روزانه تمام گروه های غذایی دارد.

صدیق بیان کرد:مواد غذایی به پنج گروه اصلی تقسیم می شوند که میوه ها و سبزیجات دو گروه مهم هرم غذایی هستند.

وی گفت: گروه میوه ها شامل انواع میوه و آب میوه طبیعی و کمپوت میوه ها ست که مواد مغذی این گروه شامل ویتامین A، C، فیبر و مواد معدنی است که میزان مورد نیاز بدن مصرف دو تا چهار واحد آن برای هر فرد است.

صدیق افزود: هر واحد برابر با یک عدد میوه متوسط یا نصف لیوان میوه های ریز مثل انگور و توت یا نصف لیوان میوه پخته شده یا سه چهارم آب میوه تازه است.

وی در خصوص گروه سبزی ها خاطر نشان کرد: این گروه شامل انواع سبزی ها ست که دارای انواع ویتامین هایA،B و C، و مواد معدنی مثل پتاسیم، منیزیم و مقدار قابل توجهی فیبر است، همچنین میزان توصیه شده مصرف سبزی سه تا پنج واحد است که هر واحد سبزی برابر یک لیوان سبزی خام برگ دار مثل کاهو و اسفناج یا نصف لیوان سبزی پخته یا خرد شده است.

این مقام مسئول در خصوص عوامل پایین بودن این سرانه در استان اظهار کرد: در بررسی که انجام شده، عواملی مانند ناآگاهی های تغذیه ای، عادات بد غذایی که در بین مردم وجود دارد و مسائل اقتصادی در پایین بودن سرانه میوه و سبزیجات استان تاثیرگذار بوده است.

وی افزود: البته در برخی از نقاط استان مانند روستاهای صعب العبور عدم دسترسی به میوه و سبزیجات نیز تاثیر گذار است.

کارشناس تغذیه مرکز بهداشت استان بیان کرد: این موضوع از اهمیت بسیاری برخوردار است، زیرا هنگامی که بدن به مواد مورد نیاز خود دست پیدا نکند، قطعا مقاومت خود را از دست می دهد و این سرآغاز ورود بیماری ها است.

صدیق در پایان گفت: باید برای مقابله با ادامه این روند و تشویق مردم به استفاده از میوه و سبزیجات آموزش های لازم و مناسب به آنها داده شود.

به نقل از ایسنا منطقه خلیج فارس