جمع‌آوری امضا برای حضور معاون رئیس جمهوری سابق در مجلس

پرونده استخدام‌های بی ضابطه به کمیسیون اصل ۹۰ برود

به گزارش خط امام :یک نماینده مجلس در نامه‌ای به رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، خواست تا موضوع تخلفات گسترده دولت‌های نهم و دهم در« استخدام بیش از ۴۰۰ هزار نفر بدون رعایت ضوابط قانونی» را پیگیری کند.
در همین رابطه ایران نوشت ، در جلسه غیرعلنی چهارشنبه هفته گذشته مجلس محمود عسگری آزاد، جانشین معاون نظارت راهبردی ریاست جمهوری  خبر از آن داد که در دولت‌های نهم و دهم بیش از ۴۰۰ هزار نفر بدون برگزاری آزمون استخدامی و مصاحبه جذب دستگاه‌های دولتی شده‌اند. ۶۹۲ هزار نفر نیز بر اساس طرح مهرآفرین پشت دروازه‌های دولت برای استخدام ایستادند.
غلامعلی جعفرزاده، نماینده رشت که این اقدام را کودتای اداری در کشور خوانده است، در نامه‌ای به محمدعلی پورمختار، خواستار رسیدگی جدی به این تخلف در کمیسیون اصل ۹۰ شده است. در این نامه با اشاره به گزارش عسگری آزاد در جلسه غیرعلنی مجلس آمده است: عمده تخلفات مربوط به جذب غیرقانونی نیروی انسانی بدون طی مراحل قانونی شامل؛ عدم آگهی در روزنامه‌ها و جراید و عدم اعلام عمومی آن و عدم برگزاری آزمون و عدم انجام هرگونه مصاحبه و غیره بود و از طرفی ۲۰۰ مؤسسه و سازمان خلاف مقررات و بدون اطلاع و تصویب مجلس ایجاد و راه‌اندازی گردیده است.
جعفرزاده افزوده است:  حداقل خسارات وارده حاصل این اعمال غیرقانونی، چاق و فربه شدن دولت و کم تحرک بودن آن و تضییع حقوق خیل عظیم جوانان تحصیلکرده که فاقد هرگونه پشتوانه دولتی و سیاسی بوده‌اند و از حیث بیکاری دچار انواع بیماری‌های روحی و روانی شده و در عین نخبگی و با مدارج عالی و معدل‌های الف و غیره پناه به داروهای آرامبخش برده‌اند، است.
در ادامه این نامه تصریح شده: از طرف دیگر جذب حدود ۴۰۰ هزار نفر صرف وابستگی به دولت‌های نهم و دهم بدون رعایت هرگونه ضابطه‌ای از سوی دولت قبل را شاهد بودیم که صرفاً ندای عدالت محوری را سر می‌داد اما در عمل هیچ گونه اعتقادی به قانون و عدالت نداشت و موجی از بدبینی را نزد جویندگان کار که عمدتاً از قشر جوان جامعه هستند به وجود آورد و موجبات افزایش غیرمنطقی هزینه‌های جاری کشور را فراهم نمود و خسارات غیرقابل جبرانی به نظام اداری و نیروی انسانی و افکار عمومی و اعتبارات بودجه‌ای کشور وارد کرد. این نماینده مجلس در پایان نوشته که با توجه به تأکید ریاست محترم مجلس شورای اسلامی خواهان رسیدگی قانونی به تخلفات انجام شده هستم.
جمع‌آوری امضا برای حضور فروزنده در مجلس
لطف‌الله فروزنده معاون نیروی انسانی رئیس جمهوری در دولت دهم در واکنش به گزارش عسگری آزاد به شرکت‌های واسطه تأمین نیروی انسانی در دوره‌های گذشته اشاره کرده و گفته است که دولت دهم این شرکت‌های واسطه‌ای را حذف کرده و نیروهای شاغل در دستگاه‌های اجرایی که با این شرکت‌ها قرارداد داشته‌اند را جذب دولت کرده است.
فروزنده افزوده است: متأسفانه دولت فعلی این گونه برداشت کرده که شرکت‌های دولتی در دولت‌های نهم و دهم ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار نفر بدون حساب و کتاب وارد سیستم کرده اما واقعیت این است که اینها در سیستم بودند و با کاری که انجام شد، ساماندهی شدند.
به گفته وی، ورود نیروها در دولت دهم کنترل و قرار شد هرگونه استخدامی حتماً بر اساس ماده ۴۴ قانون مدیریت باشد و حتماً آزمون برگزار شود و افراد بر اساس آزمون و گذراندن مراحل قانونی دیگر انتخاب شوند. در همین ارتباط روز گذشته مسعود میرکاظمی عضو کمیسیون انرژی و از وزیران دولت احمدی‌نژاد در تدارک مهیا کردن فرصتی برای حضور فروزنده در مجلس بود.
خبرگزاری مهر خبر داده که تعدادی از نمایندگان مجلس در نامه‌ای خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار دعوت از معاون نیروی انسانی رئیس جمهوری در دولت دهم برای پاسخ به ابهاماتی شده‌اند که اخیراً عسگری آزاد جانشین او در دولت یازدهم در حوزه جذب نیروی انسانی به دولت گذشته وارد کرده بود. مسعود میرکاظمی نماینده مردم تهران در حال جمع‌آوری امضا برای نامه خطاب به ریاست مجلس بود.

 

نوشته شده توسط خط امام در شنبه, ۰۴ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۲ ب٫ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.