خط امام : ارتش اسراییل حملات زمینی، دریایی و هوایی خود به نوار غزه را از سر گرفته است. ادامه عملیات نظامی اسراییل در غزه بر خلاف آتش بس ۲۴ ساعته مورد درخواست سازمان ملل متحد بوده است. به گزارش شفقنا به نقل از بی بی سی، اسراییل گفته است آغاز حمله مجدد در واکنش […]

خط امام : ارتش اسراییل حملات زمینی، دریایی و هوایی خود به نوار غزه را از سر گرفته است. ادامه عملیات نظامی اسراییل در غزه بر خلاف آتش بس ۲۴ ساعته مورد درخواست سازمان ملل متحد بوده است.

به گزارش شفقنا به نقل از بی بی سی، اسراییل گفته است آغاز حمله مجدد در واکنش به شلیک راکت توسط حماس صورت می گیرد.

اعلام عملیات نظامی در غزه بر خلاف آتش بس ۲۴ ساعته مورد درخواست سازمان ملل خواهد بود، ولی اسراییل حماس را برای نقض آتش بس مقصر قلمداد کرده است.

حماس و اسراییل شب گذشته بر سر آتش‌بس توافق کرده بودند. با این حال، در طول مدت زمان این آتش‌بس، اسراییل همچنان به عملیات تخریب تونل‌ها ادامه داد و گروه های فلسطینی هم چندین راکت به سوی اسراییل پرتاب کردند.

اسراییل به مردم غزه هشدار داده است که به مناطق تخلیه‌شده بازنگردند.

یکی از سخنگویان جنبش حماس گفته است هر آتش‌بسی که شامل عقب‌کشیدن نیروهای نظامی اسراییل از داخل غزه، اعلام بازگشت تمامی ساکنان غزه به خانه‌هایشان و رسیدگی پزشکی به مجروحان و آسیب‌دیدگان فلسطینی نباشد، مورد قبول حماس نخواهد بود.

آتش بس ابتدا به مدت ۱۲ ساعت در روز شنبه ۲۶ ژوئیه (دیروز) اعلام شد و حماس از این ۱۲ ساعت برای تلاش در جمع آوری اجساد و تهیه آذوقه و تدارکات برای آوارگان فلسطینی استفاده کرد.

سپس سازمان ملل متحد خواستار تمدید زمان آتش بس برای ۲۴ ساعت شد.

شمار کشته شدگان فلسطینی در غزه که اکثرا غیرنظامی‌ هستند دیروز از مرز ۱۰۰۰نفر گذشت. در مقابل ۴۲ نیروی نظامی و دو غیر نظامی اسراییلی کشته شده‌اند.

در همین مدت حدود شش هزار نفر از ساکنان غزه مجروح شده و دهها هزار نفر از آنها هم ناچار به ترک محل سکونت خود شده‌اند.

حماس می‌گوید که شکستن محاصره غزه باید بخشی از هر طرح آتش‌بس بلندمدت باشد.