خط امام : شمارش معکوس برای نجات «سمیه زارعی» که در آستانه اعدام قرار دارد، رو به پایان است چرا که خانواده مقتول، پایان ماه رمضان را آخرین مهلت برای دریافت دیه و گذشت از اعدام این زن جوان تعیین کرده‌اند. به گزارش ایسنا، «خبرآنلاین» نوشت: سمیه زارعی زن جوان و ۲۵ ساله ساکن شفت […]

خط امام : شمارش معکوس برای نجات «سمیه زارعی» که در آستانه اعدام قرار دارد، رو به پایان است چرا که خانواده مقتول، پایان ماه رمضان را آخرین مهلت برای دریافت دیه و گذشت از اعدام این زن جوان تعیین کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، «خبرآنلاین» نوشت: سمیه زارعی زن جوان و ۲۵ ساله ساکن شفت از توابع رشت پنج سال پیش و در حالی که تنها یک سال از ازدواجش می‌گذشت در یک درگیری ناخواسته همسر خود را به قتل رساند. پس از آن، طبق حکم دادگاه این زن جوان به قصاص محکوم شد و از آن زمان تا کنون در زندان است تا حکمش اجرا شود.

اما اعضای مجمع خیرین جوادالائمه توانستند با رضایت اولیای دم، به شرط پرداخت 80 میلیون تومان دیه، او را نجات دهند. قرار بود که قبل از ماه رمضان این مبلغ پرداخت شود اما خانواده او نتوانستند مبلغ دیه را فراهم کنند و تنها توانستند 30 میلیون تومان به خانواده اولیای دم بدهند. حالا او تا پایان ماه رمضان بیشتر فرصت پرداخت دیه را ندارد.

خانواده سمیه برای پیگیری پرونده‌اش در ۵ سال گذشته مجبور شدند بر اندک وسایل زندگی‌شان هم چوب حراج بزنند تا همچنان روزنه‌های امید برای زنده ماندن دخترشان را حفظ کنند. خواهر سمیه که دو سال از او بزرگ‌تر است، در سه ماه گذشته برنج‌کاری کار کرده تا بتواند کمک‌خرج خانواده‌اش باشد.

عطا عطایی عضو انجمن خیریه جوادالائمه در این‌باره گفت: شماره حساب ۰۱۰۸۸۷۲۰۹۵۰۰۲ سیبا نزد بانک ملی شهرستان شفت متعلق به مجمع خیرین جواد الائمه برای کمک‌های مردمی در نظر گرفته شده است.