خط امام : رییس جمهوری در گفتگوی تلفنی با رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه بر ضرورت تلاش فوری و همکاری جدی کشورهای اسلامی برای کمک موثر به مردم غزه، توقف فوری حملات رژیم صهیونیستی و رفع حصر غزه تاکید کرد. به گزارش خط امام به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام […]

خط امام : رییس جمهوری در گفتگوی تلفنی با رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه بر ضرورت تلاش فوری و همکاری جدی کشورهای اسلامی برای کمک موثر به مردم غزه، توقف فوری حملات رژیم صهیونیستی و رفع حصر غزه تاکید کرد.

به گزارش خط امام به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» در این تماس تلفنی اظهارداشت: اگر قاهره زمینه همکاری و کالارسانی را فراهم کند، تهران و آنکارا می توانند برای جمع آوری و ارسال کمک های انسان دوستانه منطقه و جهان اسلام جهت یاری رساندن به مردم مظلوم غزه برنامه ریزی کنند.

وی همچنین با یادآوری معضل تروریسم در عراق و سوریه ، تلاش برای تامین امنیت کشورهای منطقه را ضروری و تلاش پیگیر همه کشورهای منطقه را ضامن ایجاد و دوام امنیت دانست.

** ضرورت همکاری با ایران برای رایزنی و حل معضلات منطقه
نخست وزیر ترکیه نیز در این تماس تلفنی مراتب تبریک خود و دولت و ملت این کشور را به مناسبت عید سعید فطر به ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران ابراز و از برگزاری اجلاس وزیران امور خارجه عضو کمیته فلسطین جنبش عدم تعهد در تهران که به ابتکار جمهوری اسلامی ایران در هفته آینده برگزار می شود، استقبال کرد.

رجب طیب اردوغان همچنین بر ادامه همکاری با ایران برای رایزنی و حل معضلات منطقه تاکید کرد.

رییس جمهوری اسلامی ایران و نخست وزیر ترکیه در این گفت و گوی تلفنی اظهار امیدواری کردند با پیگیری توافقات اجلاس مشترک ایران و ترکیه در آنکارا، پیوند همکاری دو کشور به طور پیوسته و پایدار ارتقا یابد.