برنامه ویژه برای کودکان غزه
برنامه ویژه برای کودکان غزه

خط امام : تهیه‌کنندگان«شهر موش‌ها2» ضمن اختصاص در صدی از فروش این فیلم به کودکان کار ایران و کودکان آسیب‌دیده از جنگ کشورهای دیگر منطقه ، از دوبله آن به زبان عربی و نمایش برای کودکان غزه، سوریه، عراق و …. خبر دادند. منیژه حکمت یکی از تهیه‌کنندگان این فیلم در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی […]

خط امام : تهیه‌کنندگان«شهر موش‌ها2» ضمن اختصاص در صدی از فروش این فیلم به کودکان کار ایران و کودکان آسیب‌دیده از جنگ کشورهای دیگر منطقه ، از دوبله آن به زبان عربی و نمایش برای کودکان غزه، سوریه، عراق و …. خبر دادند.

منیژه حکمت یکی از تهیه‌کنندگان این فیلم در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران گفت: با توجه به فاجعه انسانی و بشری در غزه ، عراق ، سوریه ، افغانستان و تمام کشورهایی که جنگ گریبان کودکان آنها را گرفته ، تصمیم گرفتیم «شهر موش‌ها» با بضاعت خودش به این عزیزان کمک کند.

وی خطاب به این کودکان اظهار کرد: می‌خواهیم در این جنگ نابرابر و ضد بشری شما را در شادی کودکان ایران سهیم کنیم و با آماده کردن نسخه عربی، حداقل برای دو ساعت فارغ از هر نوع رفتار ضد انسانی در کنار شما به دیدن «شهر موش‌ها» بنشینیم و همراه با این فیلم رفتار انسانی رابه حاکمان زورگو یاد دهیم.

حکمت گفت:ما تلاشمان را می‌کنیم که «شهر موش‌ها» را در ویرانه‌های کشورهای جنگ زده برای کودکان به نمایش بگذاریم.

این تهیه ‌کننده ادامه داد: بضاعت ما از فروش فیلم هر چقدر باشد یاد این کودکان خواهیم بود و طبق توافق تهیه کنندگان «شهر موش ها2» درصدی از فروش را به کودکان کار و محروم از تحصیل و همچنین کودکان آسیب دیده از جنگ اختصاص خواهیم داد.

حکمت با بیان اینکه پیش از این هم تصمیم داشتیم این کمک از طریق سازمان یونیسف انجام شود، گفت: در حال حاضر تصمیم گرفتیم خودمان با فیلممان در تمام نقاط ایران که فاقد سینماست و در کنار کودکان درگیر جنگ و خشونت حاضر شویم و جشن «شهر موشها» را برگزار کنیم.

اکران«شهرموشها» به کارگردانی مرضیه برومند و تهیه‌کنندگی منیژه حکمت و علی سرتیپی از اواخر مرداد ماه آغاز می‌شود.