گاردین: جهان با خواری نظاره گر کشتار مردم در غزه است
گاردین: جهان با خواری نظاره گر کشتار مردم در غزه است

خط امام : روزنامه انگلیسی گاردین صفحه نخست روز پنجشنبه اش را به حملات ددمنشانه اسرائیل به غزه اختصاص داد و نوشت: جهان با خواری ایستاده و نظاره گر کشته شدن دست کم 15 نفر بر اثر حملات اسرائیل به یک مدرسه در غزه است. به گزارش خط امام  گاردین در خبر نخست صفحه اول […]

خط امام : روزنامه انگلیسی گاردین صفحه نخست روز پنجشنبه اش را به حملات ددمنشانه اسرائیل به غزه اختصاص داد و نوشت: جهان با خواری ایستاده و نظاره گر کشته شدن دست کم 15 نفر بر اثر حملات اسرائیل به یک مدرسه در غزه است.

به گزارش خط امام  گاردین در خبر نخست صفحه اول خود با اشاره به محکومیت حمله به مدرسه ˈآژانس امداد و کاریابی آوارگان فلسطینیˈ (اونروا) در غزه توسط دبیر کل سازمان ملل افزود: مقامات سازمان ملل کشتار کودکان را یک ˈرسواییˈ برای جهان توصیف کرده و اسرائیل را به دنبال حمله توپخانه ای به این مدرسه در ˈجبالیاˈ که از سوی خانواده های فلسطینی به عنوان یک پناهگاه استفاده می شد، به نقض جدی قوانین بین الملل متهم کرده اند.
به گزارش ایرنا گادرین اضافه کرد: در جریان حمله توپخانه ای اسرائیل به این مدرسه، دست کم 15 نفر که بیشتر آنان کودکان و زنان بودند، کشته و بیش از 100 نفر زخمی شدند.
این روزنامه با اشاره به حضور حدود سه هزار و 300 پناهنده در مدرسه متعلق به ˈاونرواˈ در جبالیا، نوشت: حمله به این مدرسه اوایل صبح روز چهارشنبه و در زمانی که بیشتر افراد پناهنده در این مدرسه در خواب بودند، صورت گرفت.
به نوشته این روزنامه، بان کی مون دبیر کل سازمان ملل این حمله را ˈظالمانه و غیرموجهˈ خوانده و خواستار پاسخگویی و اعمال عدالت درخصوص مسببان این حادثه شده است؛ ضمن آنکه این سازمان گفته است که مقاماتش بارها جزییات مدارس و افراد پناهنده در آنها را به اسرائیل گزارش داده اند.Palestinians-gaza (2)
گاردین افزود: ˈپیر کراهنبوˈˈ کمیسر عمومی ˈاونرواˈ نیز با اعلام اینکه مختصات منطقه ای که این مدرسه در آن واقع شده، پیش تر به ارتش رژیم صهیونیستی اعلام شده بود، این حمله را محکوم و آن را ˈنقض جدی قوانین بین المللیˈ خوانده است.
این روزنامه به اشاره به حملات خونین رژیم صهیونیستی به مراکز جمعیتی از جمله مدارس و یک بازار در «الشجاعیه» در شهر غزه نوشت: این برای ششمین بار است که اسرائیل به مدارس در غزه حمله می کند.
گاردین ادامه داد: به رغم ادعای اسرائیل، یک منبع سازمان ملل گفته است که هیچ نشانه ای دال بر فعالیت افراد نظامی در داخل مدرسه جبالیا نبوده است.
این روزنامه اضافه کرد: اسرائیل می گوید که حماس و سایر سازمان ها از داخل تأسیسات متعلق به سازمان ملل در غزه اقدام به پرتاب موشک می کنند.
گاردین با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی گفته است که نظامیانش از زمان شروع درگیری ها در هشتم جولای تاکنون بیش از چهار هزار و یکصد محل در غزه را مورد حمله قرار داده اند، نوشت: تا روز چهارشنبه بر اثر این حملات بیش از یکهزار و 300 نفر در غزه کشته شده اند و این در حالی است که شمار تلفات نظامیان اسرائیلی 56 نفر بوده است.
به گزارش ایرنا، به دنبال حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه و انعکاس گسترده این حملات در رسانه های گروهی انگلیس، افکار عمومی در این کشور بشدت علیه این رژیم اشغالگر موضع گرفته اند.
با توجه به این شرایط است که ˈدیوید کامرونˈ نخست وزیر انگلیس روز چهارشنبه ضمن ˈفجیعˈ و ˈهولناکˈ توصیف کردن شرایط کنونی در غزه، بار دیگر خواستار برقراری آتش بس فوری و بدون قید و شرط در این منطقه شد.
وی در سخنانش با اشاره به اینکه انگلیس تاکنون هفت میلیون پوند کمک های انسان دوستانه برای مردم غزه ارسال کرده است، افزود که سه میلیون پوند دیگر نیز بدین منظور اختصاص یافته است.