با نظام اداری حجیم نمی‌توان به توسعه متوازن رسید
با نظام اداری حجیم نمی‌توان به توسعه متوازن رسید

به گزارش خط امام ، عبدالله ناصری در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به استخدام 422 هزار نفر در مشاغل دولتی بدون طی تشریفات قانونی اظهار کرد: دولت احمدی‌نژاد در بی‌توجهی به رعایت قانون مشهور بود. وی افزود: همین بی‌توجهی به قانون موجب ایجاد مجادله و مناظره بین مجلس و دولت شد […]

به گزارش خط امام ، عبدالله ناصری در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به استخدام 422 هزار نفر در مشاغل دولتی بدون طی تشریفات قانونی اظهار کرد: دولت احمدی‌نژاد در بی‌توجهی به رعایت قانون مشهور بود.

وی افزود: همین بی‌توجهی به قانون موجب ایجاد مجادله و مناظره بین مجلس و دولت شد که نهایتا یک هیات حل اختلاف به ریاست هاشمی شاهرودی برای حل مشکلات ایجاد شد، اما دولت کماکان در بی‌قانونی اصرار کرد. در واقع روند تصمیم گیری‌های غیر قانونی در دولت احمدی‌نژاد بسیار گسترده بود که استخدام افراد بدون تشریفات قانونی یکی از آنهاست.

این فعال سیاسی اصلاح طلب همچنین افزود: هنگامی که سازمان مدیریت و برنامه ریزی توسط دولت احمدی‌نژاد منحل شد این پیام ارسال شد که دولت خارج از نظارت قانون عمل خواهد کرد.

وی با بیان این که اکنون تعداد قابل توجهی از جوانان کشور وارد سیستم دولتی شده‌اند، اظهارکرد: بیکار کردن آنها کار ساده‌ای نیست و تبعات اجتماعی دارد. از سویی دولت یازدهم با یک بروکراسی بزرگتر از گذشته مواجه است که این بروکراسی مانعی جدی برای توسعه کشور است.

کشوری که نظام اداری حجیمی داشته باشد نمی‌تواند توسعه‌ی پایدار و متوازن را دنبال کند، زیرا گام اول توسعه پایدار کوچک کردن بخش دولتی و بزرگ شدن بخش خصوصی است که در حال حاضر شرایط در ایران برعکس است