|گردهمایی اصلاح طلبان بابل و مازندران |روحانی برآیند جریانی است که اجازه نداد بنیادگرایان به راهشان ادامه دهند
|گردهمایی اصلاح طلبان بابل و مازندران |روحانی برآیند جریانی است که اجازه نداد بنیادگرایان به راهشان ادامه دهند

به گزارش خط امام ، در این نشست استاندار،معاون سیاسی امنیتی استاندار،فرماندار وِیژه بابل،رئیس آموزش و پرورش و تنی چند از مدیران کل و مسئولین شهری و استانی به همراه اصلاح طلبان استان مازندران حضور داشتند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام این گردهمائی و ضیافت افطاری با حضور ربیع فلاح استاندار مازندران ، […]

به گزارش خط امام ، در این نشست استاندار،معاون سیاسی امنیتی استاندار،فرماندار وِیژه بابل،رئیس آموزش و پرورش و تنی چند از مدیران کل و مسئولین شهری و استانی به همراه اصلاح طلبان استان مازندران حضور داشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام این گردهمائی و ضیافت افطاری با حضور ربیع فلاح استاندار مازندران ، علیرضا یونسی معاون سیاسی امنیتی استانداری، دکتر علی اکبر سروش از فعالان اصلاح طلب و جمع کثیری از اصلاح طلبان مازندرانی در بابل برگزار شد.

در ابتدای برنامه پس از سخنان مجری مراسم مهندس مصطفی میرتبار عضو شورای مرکزی اصلاح طلبان شهرستان بابل ، احمد سرخ پر در خصوص دلایل شکل گیری شورا اظهار داشت: این شورا برای ساماندهی اصلاح طلبان بابل تشکیل شد تا امید همراه با نقد سالم را تقویت کند.
رئیس شورای مرکزی اصلاح طلبان شهرستان بابل با بیان اینکه اصلاح طلبان همواره وفادار به نظام جمهوری اسلامی و آرمان های امام راحل (ره) بوده و هستند ، افزود : جدا کردن اصلاح طلبان از نظام خسارت های بزرگی را برای نظام خواهد داشت.
معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان در دولت اصلاحات به نقش اصلاح طلبان در خلق حماسه های سیاسی مورد نظر رهبر انقلاب اشاره و تاکید کرد: مگر می شود نیروهایی که در انتخابات حماسه می آفرینند، خدای ناکرده بد انقلاب رابخواهند؟

احمد سرخ پر رئیس ستاد مهندس موسوی با اشاره به اینکه مجموعه تفکراتی که در انتخابات ریاست جمهوری شکل گرفت تا دکتر روحانی به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود ، ماحصل خیرخواهی و دوراندیشی عاشقان به نظام جمهوری اسلامی بود ، عنوان کرد : اصلاح طلبی و اعتدال از یک خانواده اند و اعتدال همان مسیر اصلاح طلبی را طی می کند.
در ادامه این جلسه ؛ اشکان ذهابیان ضمن بیان تاثیر و کارکرد دانشجویان و جوانان در انتخابات گذشته ، گفتمدارای منطقی و منطق مدارا تکیه گاه جوانان ودانشجویان اصلاح طلب است.
عضو جوان شورای مرکزی اصلاح طلبان بابل ادامه داد : امید تنها دارائی کشور ماست که با تدبیر دولت تدبیر و امید به وجود آمده است.
وی با بیان اینکه دولت دکتر روحانی که خردورزی و اخلاق مداری را در سرلوحه کار خود قرار داده است می تواند وضعیت موجود را بهبود بخشد ، افزود : همه گروه ها و افراد جامعه برای برون رفت از این بحران مسئولند و باید از شدت گرفتن تنش ها خودداری کنند.
ذهابیان عنوان کرد : اقبال اکثریت مردم به کاندیدای تائید شده از سوی اصلاح طلبان نشان از خواست مردم برای تغییر رویکرد دولت در حوزه های مختلف داخلی و خارجی را نشان می دهد.
وی با بیان اینکه خواست جوانان و دانشگاهیان اصلاح طلب استقلال طلبی به دور از تندروی ها در مسائل داخلی و خارجی می باشد ، افزود : تلاش های آقای فرجی دانا وزیر محترم علوم نباید نادیده گرفته شود و برای به بار نشستن این تلاش ها ، نیاز به حمایت دکتر روحانی از وی است

وی با توجه به توصیه و تاکیدات رهبری در ایجاد شور و نشاط در محافل دانشجویی، مدارای منطقی و منطق مدارا را تکیه گاه همه جوانان و دانشجویان اصلاح طلب توصیف کرد و افزود: مسولان نباید ازجوانان و دانشجویان به واسطه نقدشان از وضعیت موجود گریزان باشند،چرا که شجاعت درطرح مسایل و نقد از خصوصیات و جوهره فعالیت جوان و دانشجوست..

داوود لطیفی دیگر عضو شورای مرکزی اصلاح طلبان بابل نیز گفت : مسئله فرهنگی یکی از دغدغه های اصلی اصلاح طلبان است.
این فعال فرهنگی و روزنامه نگار و دیگرعضو شورای اصلاح طلبان بابل- در بیان مطالبات اهالی فرهنگ وهنرگفت: دکتر روحانی معتقد است فرهنگ زندگی مردم است، فرهنگ اساس است، اساسا فرهنگ هویت ما را می سازد، فرهنگ چیزی است که جامعه را نشاط می دهد، حتی سرمایه های اجتماعی ما هم بدون فرهنگ امکان ناپذیر است.

وی ادامه داد: آیا مدیران به ارث رسیده از دولت گذشته می توانند اهداف و برنامه های دولت تدبیر و امید را در بخش فرهنگ اجرایی کنند؟

لطیفی در ادامه به نمونه هایی از سوءمدیریتهایی که باعث رکود در فعالیت های فرهنگی استان شده اشاره کرد و گفت: وزیرمحترم فرهنگ وارشاد از قهر هنرمندان با وزارتخانه ارشاد در دولت گذشته گفت آیا درمازندران این قهر به آشتی تبدیل شده است؟ چرا جشنوارهایی مانند فیلم وارش، شعر علوی، مجسمه های شنی، موسیقی محلی، تعزیه و… به چنین سرنوشتی دچار شده اند؟

این فعال فرهنگی پرسید: چرا درحالی که استانهای همجوار ما میزبان چشنواره ها وهمایشهای فرهنگی ملی وبین المللی می شوند، دلمان را به امور روزمره خوش کرده ایم؟ ایا جایگاه هنر و هنرمندان مازندران این است؟

لطیفی سخنان خود را با این سروده ملک الشعرای بهار به پایان برد:

این دود سیه فام که از بام وطن خواست، از ماست که برماست/ وین شعله سوزان که بر آمد زچپ و راست، از ماست که برماست

جان گر به لب مارسد، ازغیر ننالیم ،با کس نسگالیم/ از خویش بنالیم که جان سخن اینجاست، ازماست که برماست

ما کهنه چناریم که از باد ننالیم، برخاک ببالیم / لیکن چه کنیم آتش ما درشکم ماست، ازماست که برماست.
در ادامه این جلسه ؛ دکتر علی اکبر سروش با بیان اینکه شورای اصلاح طلبان بابل می تواند الگویی برای دیگر شهرستان ها باشد ، افزود : در ادبیات اسطوره ای ایرانیان پرنده ای به نام ققنوس وجود دارد که با آتش زدن خود و ایجاد خاکستر ، ققنوس دیگری را به وجود می آورد لذا جریان اصلاح طلبی نیز مانند زندگی ققنوس ها است و این جریان تمام شدنی نیست.

رئیس اداره آموزش و پروش شهرستان بابل در دولت اصلاحات به اهمیت انتخابات نزد اصلاح طلبان اشاره کرد و در این مورد افزود : فقط از طریق انتخابات است که می توانیم حرفمان را به کرسی بنشانیم ،در انتخابات است که به همه خیر می رسد. اگر دکتر روحانی انتخاب می شود خیرش نه تنها به اصلاح طلبان واعتدالیون بلکه به اصولگرایان هم می رسد.

مدرس تاریخ مراکز آموزش عالی گریزی به اتفاقات اخیر در سوریه و به خصوص عراق زد وظهور گروهی همچون داعش را مورد اشاره قرار داد و افزود:اگر برخی افراد در داخل می خواهند از اشعری گری کپی برداری نمایند، ره به جایی نمی برند چراکه این مدل در ایران جواب نمی دهد.

مشاور سیاسی استاندار مازندران در دولت اصلاحات سپس با تجلیل از امام خمینی، بزرگترین هنر آن عزیز را علاوه برکارهای بزرگ دیگرش ایجاد سد آهنین درمقابل دیدگاههای سلفی گری توصیف کرد و گفت: تا زمانی که آن عزیز در بین ما حضور داشتند همه آن نغمه های سلفی گری شیعی مجال بروز نداشت.

این مدرس دانشگاه با اشاره به اتفاقات سالهاي اخير ،  تصریح کرد: پوپولیسم برآمده با سلفی گری پیوند خورد وهمه مظاهر روشن کشورمان را به خطر انداخت. بنا براین نباید دولتمردان دولت دکتر روحانی غفلت کنند.

سروش با بیان این که هرچند بنیاد گرایی در ایران جواب نمی دهد اما خطر پوپولیسم جدی است، افزود: ماهنوز اول راه هستیم.

این فعال سیاسی اصلاح طلب ، ادامه داد : اصلاح طلبان راهی جز انتخابات برای به کرسی نشاندن حرف هایشان ندارند و باید اطمینان دهیم خیر دولت دکتر روحانی علاوه بر اصلاح طلبان و اعتدال گرایان به بنیادگرایان هم خواهد رسید.
وی تصریح کرد : نگاه خطرناک پوپولیسم امکان داشت در سال قبل نیز شکل بگیرد ولی اتفاق بزرگی رخ داد و این تفکر ادامه نیافت.
دکتر سروش گفت : آقای روحانی برآیند جریانی است که اجازه نداد بنیادگرایان به راهشان ادامه دهند .
وی با بیان اینکه همکاران و فعالان دولت تدبیر و امید نباید در افراط غرق شوند ، افزود : مشکلات متعددی در مسائل داخلی  و خارجی داریم که مطمئنا، دکتر روحانی نمی تواند همه آنها را مرتفع سازد و این فرصتی برای پوپولیسمی ها ایجاد خواهد کرد تا به جمع آوری رای بپردازند.
این فعال اصلاح طلب در پایان از مسئولان خواست در خرسندی ناشی از پیروزی در انتخابات غرق نشوند.
استاندار مازندران ضمن تشکر از شورای اصلاح طلبان شهرستان بابل گفت : باید عنوان کنم احساس من ، احساس شماست.
دکتر ربیع فلاح ضمن ابراز خرسندی بابت حضور در جمع اصلاح طلبان مازنی ، افزود : حدود 35 سال در بخش های مختلف اجرائی کشور مسئولیت داشتم و چون فردی عملگرا در بخش های اجرائی هستم به عنوان نماینده دولت تدبیرو امید در مازندران انتخاب شدم.
استاندار مازندران ادامه داد : بنده روستازاده و آشنا به درد روستائیان ، کشاورزان و محرومان استان هستم و از سویی از جهاد سازندگی کارم را شروع و به تمام رساندم و عملکرد هایم نشان می دهد فردی توسعه گرا هستم و چهره ای سیاسی ندارم.