استقبال شیعیان از مسیحیان بی پناه
استقبال شیعیان از مسیحیان بی پناه

خط امام ، اغلب مسیحیان موصل که از چنگ تکفیری های داعش فرار کردند، جنوب عراق و بخصوص نجف اشرف را به عنوان مکانی برای اسکان خود انتخاب کردند. به گزارش خط امام ، روزنامه واشنگتن پست در گزارشی نوشت که مسیحیان از دعوت عتبات عالیات کربلا و نجف اشرف برای اسکان خود که محل […]

خط امام ، اغلب مسیحیان موصل که از چنگ تکفیری های داعش فرار کردند، جنوب عراق و بخصوص نجف اشرف را به عنوان مکانی برای اسکان خود انتخاب کردند.

به گزارش خط امام ، روزنامه واشنگتن پست در گزارشی نوشت که مسیحیان از دعوت عتبات عالیات کربلا و نجف اشرف برای اسکان خود که محل تجمع شیعیان هستند، خوشحال بودند

روزنامه آمریکایی در ادامه با بیان این که مسیحیان بعد از تهدید تروریست های داعش شهر خود را ترک کردند؛ نوشت که عتبات مقدسه آمادگی خود را از اسکان و حمایت خانوارهای مسیحی مهاجر موصل اعلام کرد؛ البته عتبات عالیات تنها دعوت خود را محدود به مسیحیان نکردند بلکه در این اعلان اهل تسنن و کردها را نیز مورد نظر داشتند.

شهر بصره نیز درب های خود را به روی مسیحیان مهاجر از شهرهای تحت تصرف گشود .

در ادامه گزارش علاوه بر بیان تلاش های مسوولین عتبات عالیات در مورد استقبال از مهاجران مسیحی و تامین مکان مناسب برای آنان، آمده است که به گفته تعدادی از مسیحیان، اهالی کربلا منازل خود را به نفع اهالی موصل مسیحی ترک کرده و به آنان گفتند که منازل ما را خانه های خود بدانید و این نشان از کرم و بخشش اهالی عراق دارد.

واشنگتن پست همچنین یادآور شد که استقبال مسلمانان شیعه از مسیحیان و سایر گروه های دینی و ملی نشان از همزیستی مشترک میان شهروندان دارد.

در ادامه گزارش به آیاتی از قرآن کریم که دال بر آزادی دینی، عدالت و همچنین خوش رفتاری میان سایر گروه های دینی است اشاره شده است.

گروه تروریستی داعش بعد از تصرف شهر موصل، مسیحیان این شهر را میان پرداخت جزیه و خروج از شهر یا اسلام آوردن مخیر کردند که اغلب آنان راه مهاجرت را انتخاب کردند و در حال حاضر نمی توان اثری از مسیحیت در این شهر یافت.

ترجمه: شفقنا فارسی