چرا سلایق مختلف فکری در صداوسیما حضور ندارند
چرا سلایق مختلف فکری در صداوسیما حضور ندارند

خط امام ، عزت‌الله ضرغامی در جمع دانشجویان و اساتید به سوالاتی در مورد سانسور مسابقات والیبال، کیفیت برنامه‌های صداوسیما در ماه مبارک رمضان و عدم حضور سلایق مختلف فکری در برنامه‌های صدا و سیما پاسخ داد و در عین حال گفت: مخاطبان صداوسیما روز به روز افزایش پیدا کرده است. به گزارش خط امام […]

خط امام ، عزت‌الله ضرغامی در جمع دانشجویان و اساتید به سوالاتی در مورد سانسور مسابقات والیبال، کیفیت برنامه‌های صداوسیما در ماه مبارک رمضان و عدم حضور سلایق مختلف فکری در برنامه‌های صدا و سیما پاسخ داد و در عین حال گفت: مخاطبان صداوسیما روز به روز افزایش پیدا کرده است.

به گزارش خط امام به نقل از ایسنا، رئیس رسانه ملی در نشست بعدازظهر اولین روز هشتمین همایش اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور که با شعار امید،‌ نشاط و معنویت برگزار شده است با اشاره به فرمایشات رهبری در ارتباط با دانشگاه‌ها گفت:‌ مطالبی که ایشان در ارتباط با دانشگاه‌ها مطرح کرده‌اند مبتنی بر یک اطلاع دقیق از مسائل است و در واقع رهنمودهای ایشان بسیار دقیق، حساب شده و کارشناسی است و اگر به رهنمودهای ایشان در این زمینه توجه کنید با یک گنجینه عظیم ارزشمندی روبرو می‌شوید و لازم و ضروری است که از این گنجینه به نحو مناسب استفاده شود.

وی با تاکید بر اینکه رهنمودهای مقام معظم رهبری در ارتباط با دانشگاه‌ها جامع است و این جامع‌نگری می‌تواند مفید باشد، ادامه داد: ایشان بر مقوله خودسازی دانشجویان و اساتید تاکید دارند چرا که دوره دانشجویی دورانی است که افراد شاکله فکری خود را پیدا می‌کنند و نظام فکری و شخصیتی آن‌ها شکل می‌گیرد و در این راستا ایشان برای مسائل فکری و عقیدتی در این دوران که شاکله افراد بسته می‌شود، تاکید دارند.

ضرغامی همچنین با توصیه به دانشجویان جهت مطالعه آثار شهید مطهری گفت: انصافا نظرات ایشان در تمام حوزه‌های مبتلا به جامعه راهگشاست و در مورد کمتر موضوعی است که شهید مطهری در ارتباط با آن حرف و حدیثی نداشته باشند و در همین راستاست که امام در مورد آثار شهید مطهری فرمودند که همه آثار ایشان خوب است.

ضرغامی به نگاه شهید مطهری درباره رابطه فکر و عمل اشاره کرد و گفت:‌ ایشان معتقدند نگاه پاک، ایده‌های پسندیده و افکار متعالی و از سویی دیگر کردار شایسته و عمل صالح بر روی هم تاثیر متقابل دارند. در واقع اگر کسی دارای فکر و اندیشه پاکی باشد رفتار سالمی را نیز خواهد داشت. و از سویی دیگر رفتار شایسته نیز بر روی فکر او تاثیر دارد و باعث می‌شود فکر او پاک‌تر و اندیشه‌اش متعالی‌تر باشد. از سوی دیگر اندیشه ناسالم نیز باعث رفتار نامناسب و اعمال ناشایست می‌شود.

وی بخش دیگری از صحبت‌های خود را به موضوع رسانه اختصاص داد و گفت: امروز رسانه‌ها دنیا را متحول کرده‌اند. رسانه‌ها نقش مهمی در ساختن افکار و اندیشه‌ها دارند و تاثیرگذاری رسانه‌ها بر افکار و اعمال بسیار زیاد است.

ضرغامی با اشاره به حوادث غزه افزود: شما فجایع غزه را می‌بینید. این جنایت‌ها به حدی است که نماینده سازمان ملل در جلوی دوربین‌های تلویزیون گریه می‌کند و نمی‌تواند حرف خود را بزند. از سویی دیگر سرباز اسرائیلی عکسی از خود در اینستاگرام می‌گذارد و افتخار می‌کند که 13 کودک را کشته است.

وی با اشاره به برعکس جلوه دادن آنچه که در غزه می‌گذرد توسط برخی از رسانه‌های دنیای غرب گفت: آن‌ها با داشتن رسانه‌ها افراد را بمباران اطلاعاتی می‌کنند. درواقع بزرگ‌ترین سانسور بمباران اطلاعاتی است و آن‌قدر اطلاعات بی‌ربط می‌دهند تا فردی که دنبال اطلاعات خاصی است نتواند پاسخ خود را پیدا کند. در حالی‌که به مرور این گونه رفتارها به ضد خود تبدیل می‌شود