وجود مخالف در نظام اشکالی ندارد / رفع حصر به نفع کشور است
وجود مخالف در نظام اشکالی ندارد / رفع حصر به نفع کشور است

به گزارش خط امام ، علی مطهری نماینده تهران در مجلس گفت: بخش زیادی از وقت دولت صرف برطرف کردن خرابکاری‌های گذشته می‌شود. به گزارش ایرنا، این نماینده مجلس در همایش استادان و دانشجویان ایرانی خارج از کشور که در سالن حجاب تهران برگزار شد هم بار دیگر مواضع خود را درباره حوادث بعد از […]

به گزارش خط امام ، علی مطهری نماینده تهران در مجلس گفت: بخش زیادی از وقت دولت صرف برطرف کردن خرابکاری‌های گذشته می‌شود.
به گزارش ایرنا، این نماینده مجلس در همایش استادان و دانشجویان ایرانی خارج از کشور که در سالن حجاب تهران برگزار شد هم بار دیگر مواضع خود را درباره حوادث بعد از انتخابات سال 88 تکرار کرد، هم نظرش را درباره استیضاح وزیر علوم گفت و هم به نقد رویکرد ادوار مختلف مجلس در قبال دولت پرداخت.  کما این‌که مجلس نهم را به واسطه تحریم انتخابات از سوی اصلاح‌طلبان دارای تیپ خاصی از نمایندگان خواند و با بیان این‌که مجلس هشتم، مجلس بهتر و قوی تری بود، گفت: دولت با مشکلات زیادی مواجه است و قانون‌شکنی‌های دولت قبل دست و پای دولت را بسته است. دولت باید جسارت داشته باشد.
پرداخت 45 هزار تومان یارانه نقدی به مردم توپی بود که احمدی‌نژاد به زمین دولت‌های آینده پرتاب کرد در حالی که طبق قانون به هر نفر 15 هزار تومان می‌رسید. به گفته مطهری دولت در آن مقطع 45 هزار تومان به مردم پرداخت کرد و سهم بخش تولید را پرداخت نکرد و در آخر هر ماه از محل وزارت نفت، نیرو، چاپ اسکناس، استقراض از بانک مرکزی منابع مورد نیاز را تأمین می‌کرد که نتیجه آن بالا رفتن تورم بود. او تأکید کرد دولت شجاعت به خرج دهد و میزان یارانه نقدی را کمتر کند.
  وزیر علوم حقایق را بگوید
وی درباره تهدید وزیر علوم به استیضاح و فشار نمایندگان در این باره نیز خاطرنشان کرد: به نظر من این موضوع ناشی از مسائل سیاسی است و در حالت خوشبینانه ترس بی‌جایی در مجلس است که دانشگاه‌ها به سمت دوره اصلاحات بروند و شروع به انتقاد و تظاهرات کنند و مشکل سیاسی ایجاد شود لذا معتقدند فضا باید بسته باشد.
این‌ها با سخنرانی و آزادی بیان مخالفت می‌کنند. نماینده مردم تهران در مجلس یادآور شد: در حالت بدبینانه نیز طرح استیضاح به این خاطر است که می‌خواهند این استعداد دست افراد خودشان باشد البته به نظر من وزیر علوم باید از استیضاح استقبال کند و از این فرصت برای طرح مسائلی مانند سه هزار بورسیه غیرقانونی در دوره قبل استفاده کند و اشتباهات دولت گذشته را بگوید. به نظرم حتی اگر استیضاح رأی بیاورد، وزیر باید این حرف‌ها را برای مردم و مجلس بزند.
  رفع حصر به نفع کشور است
نماینده تهران در مجلس در پاسخ به سؤال دیگری رفع حصر را به نفع کشور دانست و گفت که اگر در ماه‌های اولیه بعد از انتخابات سال 88 متهمان وقایع بعد از انتخابات، به صورت علنی محاکمه می‌شدند این مشکل تا حالا حل شده بود.
وجود مخالف در نظام اشکالی ندارد
مطهری با بیان این‌که مخالف در نظام هیچ اشکالی ندارد، تصریح کرد: مخالفانی هستند که می‌گویند نظام و قانون اساسی را قبول دارند اما به عملکرد سال 88 اعتراض دارند، ممکن است کسانی اینطور باشند، آیا ما باید این افراد را بازداشت کنیم؟ این نماینده مجلس با بیان این‌که نباید انتقاد و اظهارنظر را ممنوع کرد، گفت: جرم زندانیان سیاسی سال 88 چیست؟ اکثر آن‌ها صرفاً انتقاد داشتند، آقایان تاج‌زاده و نبوی منتقد بودند و جنگ مسلحانه نکردند، ما تنها باید با کسانی که مبارزه مسلحانه کرده‌اند مقابله کنیم و باید به حقوق مردم احترام بگذاریم.
مطهری در ادامه به وجود اشکالاتی در برداشت‌های افراد و مشکلات فکری و عقیدتی نیز اشاره کرد و گفت: برداشت ما از ولایت فقیه و نوع برداشت‌ها از « حفظ نظام» باید اصلاح شود.
وی با اشاره به مسائلی چون مرگ ستار بهشتی کارگر وبلاگ نویس و هاله سحابی، بر لزوم عذرخواهی کسانی که در این موارد قصور کرده‌اند تأکید کرد و گفت: چنین اتفاقاتی در دوره پیامبر هم افتاد، ایشان می‌خواست مکه را بدون خونریزی فتح کند اما کسانی کشته شدند و پیغمبر از آن‌ها برائت جست.