شنبه, ۲۶ آبان ۱۳۹۷

جنایات تازه داعش/ ۳۰۰ کودک ایزدی جان دادند

خط امام ، این کودکان متعلق به خانواده های آواره ایزدی هستند که از ابتدای هفته گذشته پس از سقوط شهر سنجار به دست داعش ، به کوههای منطقه پناه برده و به محاصره افتاده اند.
در گزارشی که شفق نیوز به نقل از شاهدان ، منتشر کرده ، گفته شده که این کودکان در ۴۸ ساعت گذشته جان باخته اند.
گزارش های دیگری نیز از ارتفاعات سنجار دریافت شده مبنی بر اینکه به تعداد تلفات افراد سالخورده ، افزوده شده است. آخرین گزارش ها حاکی از مرگ بیش از۵۰ پیرزن و پیر مردی بود که نتوانستند در کوهها دوام بیاورند.
یزیدیان، ایزدی ها یا ایزدیان اقلیت مذهبی کردی هستند که در شمال عراق ،سوریه ،جنوب شرقی ترکیه و قفقاز زندگی می کنند. ایزدیان به گویش خاصی از زبان کردی صحبت می کنند. آیین شان آمیزه ای از عقاید اسرارآمیز و ادیان پیش از اسلام و عقاید اسلامی ست. یهودیت، مسیحیت، نسطوری، مزدیسنا و تصوف بر آیین ایزدیان تاثیر گذاشته است.
گروه تروریستی داعش اوایل هفته ای که گذشت، نزدیک به ۲۰۰ هزار تن از این اقلیت شمال عراق را بدون مهلت قبلی مورد تهاجم قرار داد و بیش از دهها جوان ایزدی را یکجا اعدام کرد و دختران و زنان جوان آنان را به اسارت برد.
هم اکنون چند هزار خانوار در کوههای اطراف سنجار در محاصره نیروهای داعش قرار دارند و مرگ همه آنان را تهدید می کند.
از طرفی، وزارت حقوق بشر عراق اعلام کرد که داعش نوجوانان ۱۲ ساله عراقی را برای عملیات انتحاری جذب و استخدام می کند.
در بیانیه این وزارتخانه، توضیح داده شده است، براساس اطلاعات کسب شده از منابع موثق، داعش از طریق شست و شوی مغزی نوجوانان بین ۱۲ تا ۱۵ سال، آنها را جذب و برای آموزش به استان الانبار اعزام می کند.
تشکیلات انتحاری در الانبار نیز به محض وصول این اطفال، آنها را به قیمت هایی از ۵۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار از دلالان خریداری می کنند و از طریق شست و شوی مغزی و القای افکار تکفیری آنها را برای به اصطلاح جهاد آماده می کنند.
دراین گزارش همچنین به شیوه های کثیف داعش در جذب این نوجوانان و انجام عملیات انتحاری هم اشاره شده است؛ ازجمله اجبار نوجوانان از طریق فیلمبرداری از دختران عریان و یا خوراندن قرص های توهم زا پیش از عملیات انتحاری که اخیرا با فرار یکی از قربانیان داعش ، پیش از موعد مجازاتش، فاش شده است.
فتنه داعش در شمال عراق که از ۲۰ خرداد ماه گذشته با سقوط شهر موصل شروع شد، باعث آوارگی بیش از یک و نیم میلیون شهروند عراقی شده و چند هزار تن از جوانان و مردان کشته شده اند و از سرنوشت بسیاری از شهروندان ازجمله دختران و زنان جوان اطلاعی دردست نیست. با این حال بیشترین آسیب بحران اخیر به زنان و کودکان وارد شده که هنوز دولت عراق آمار و اطلاعات دقیقی از آن ندارد.

نوشته شده توسط خط امام در یکشنبه, ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۹:۱۰ ق٫ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.