رئیس سازمان هواپیمایی کشوری یکشنبه شب با حضور در بیمارستان شهید مطهری تهران از مصدومان سانحه سقوط هواپیمای آنتونوف 140 شرکت هواپیمایی سپاهان عیادت کرد و گفت: امکان بازخوانی اطلاعات جعبه سیاه این هواپیما در دست بررسی است. به گزارش ایرنا، علیرضا جهانگیریان اظهار داشت: طبق اطلاعاتی که به دست آوردیم یکی از موتورهای هواپیما […]

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری یکشنبه شب با حضور در بیمارستان شهید مطهری تهران از مصدومان سانحه سقوط هواپیمای آنتونوف 140 شرکت هواپیمایی سپاهان عیادت کرد و گفت: امکان بازخوانی اطلاعات جعبه سیاه این هواپیما در دست بررسی است.

به گزارش ایرنا، علیرضا جهانگیریان اظهار داشت: طبق اطلاعاتی که به دست آوردیم یکی از موتورهای هواپیما در ارتفاع کم دچار مشکل شده، در حالی که اگر هواپیما یک موتور خود را نیز از دست داده باشد باز می تواند به زمین نشسته یا به پرواز خود ادامه دهد.

وی گفت: ازدست رفتن یک موتور عامل سقوط هواپیما نیست، ضمن آنکه این هواپیما روزهای گذشته نیز نقص فنی نداشته لذا شاید جعبه سیاه این هواپیما برای بررسی دقیق تر دلایل بروز سانحه به کشور سازنده آن یعنی اوکراین ارسال شود.

وی افزود: باید این مساله مورد قرار گیرد که چرا هواپیما نتوانسته به زمین بنشیند، البته ارتفاع کم یکی از دلایل این موضوع است که نیاز به بررسی بیشتر دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: هم اکنون جعبه سیاه هواپیما پیدا شده و در سازمان هواپیمای کشوری در حال بررسی است که می توان با بهره گیری از این وسیله علت اصلی سقوط را مشخص کرد.

وی افزود: پیش بینی ما این است که جدا از علت اصلی، علل فرعی دیگری نیز وجود دارد که در کارگروه های 11 گانه طبق قانون از بعد نیروی انسانی و فنی باید مورد بررسی قرار گیرند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشور گفت: به هموطنان اطمینان می دهیم با دقت و در اسرع وقت موضوع را بررسی خواهیم کرد و امیدواریم با رعایت استانداردها دیگر شاهد بروز این نوع حوادث نباشیم.

جهانگیریان گفت: نخواهیم گذاشت مصدومان از بابت کمبود امکانات دچار مشکل شوند و اگر جعبه سیاه صدمه قابل توجهی ندیده باشد، ظرف چند روز آینده اطلاعات آن پیاده می شود، اما چنانچه صدمه جدی دیده باشد از متخصصان اوکراینی دعوت می شود تا محتوی آن را بررسی کنند.

به گفته وی، از شرکت سازنده اوکراینی خواسته ایم تا کارشناسان خود را به ایران اعزام کند و اگر لازم باشد جعبه سیاه به اوکراین منتقل خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه کاپیتان پرواز این هواپیما استاد خلبان و نزدیک به 2 هزار ساعت با این هواپیما پرواز کرده بوده است، گفت: این هواپیما ساخت سال 2008 بوده و تنها 5 سال از ساخت آن می گذرد، ضمن اینکه این هواپیما صبح از اصفهان حرکت کرده و در تهران نیز فرود آمده و در روزهای گذشته نیز مشکلی به لحاظ فنی نداشته است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشور گفت: البته مدارک و شواهد را بررسی می کنیم و از هیچ کاری کوتاهی نخواهیم کرد، هرچند شواهد نشان می دهد که عملیات پرواز طبق ضوابط بوده است.