انتقاد از روحانی در گوش هاشمی
انتقاد از روحانی در گوش هاشمی

خط امام ، جلسه دیدار آیت الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز(چهارشنبه) با جوانان ستادهای انتخاباتی و دانشجویان در ساختمان مرمر انجام شد و تمامی سخنرانان واگویه هایشان را از حسن روحانی رییس جمهوری به آیت الله هاشمی رفسنجانی گفتند . نمایندگان احزاب مختلف از ساعت 7 صبح در جلوی درب مجمع تشخیص مصلحت نظام منتظر […]

خط امام ، جلسه دیدار آیت الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز(چهارشنبه) با جوانان ستادهای انتخاباتی و دانشجویان در ساختمان مرمر انجام شد و تمامی سخنرانان واگویه هایشان را از حسن روحانی رییس جمهوری به آیت الله هاشمی رفسنجانی گفتند .
نمایندگان احزاب مختلف از ساعت 7 صبح در جلوی درب مجمع تشخیص مصلحت نظام منتظر ورود به این جلسه بودند و به دلیل ازدحام جمعیت، مراسم با تاخیر آغاز شد و درنهایت به دلیل ایستادن برخی از جوانان در سالن آیت الله هاشمی ازمسولان خواست صندلی مختص وی را جمع و در نهایت ایشان هم مانند تمامی سخنرانان پشت تریبون و در جایگاه جوانان ایستاد و سخنرانی کرد تا جایی برای آنها که ایستاده اند باز شود.
منتخبان یکی پس از دیگری پشت تریبون رفتند و سخنان مختلفی از جمله در باره حصر، خواهش برای بازگشت آیت الله به خطبه های نماز جمعه، آزادی زندانیان سیاسی و حضور آیت الله هاشمی و حمایت ایشان برای انتخابات آتی مجلس سخنانی گفتند.
در تمامی طول مراسم و سخنرانی نمایندگان جوانان صدای دست و سوت برای جمله های خاص آنها درباره موضوعات مختلف به گوش می رسید.
اما آنچه نکته بارز سخنان امروز بود ، اشاره و گلایه های جوانان به برخی از عملکردهای دولت تدبیرو امید بود، آنها از آیت الله هاشمی خواستند در حوزه های مورد نقد بر دولت وارد عمل شود و دولت برآمده از تدبیر خویش را فرماندهی کند.
محمد تقی قریشی به عنوان مسوول برگزاری مراسم و معرفی سخنرانان پشت تریبون رفت و عملکرد دولت را در موضوع سیاست داخلی و رفع مشکلات ناشی از حوادث ناشی از انتخابات 88 را ناامید کننده خواند و گفت: خیلی از جوانانی که امروز در اینجا حضور دارند باید به حبس بروند واحکامشان اجرایی شود و دولت باید در این زمینه حساس باشد.
وی به یکی از جوانان که در جلسه انتخاباتی حسن روحانی عکسی را از یکی از کاندیداهای دور دهم انتخابات ریاست جمهوری بالای سر خود برده بود و هفت سال حکم قضایی دارد اشاره کرد و گفت: دولت باید پیگیر این موضوعات باشد و در راستای امنیت و سیاست داخلی قدم های درستی بردارد.
امید بهاری یکی دیگر از سخنرانان بود که از آیت الله هاشمی خواست به دولت اعلام کند تا تلاش خود را برای راه اندازی حزبی فراگیر آغاز کند.
زهرا صفیاری نماینده مجمع نیروهای خط امام (ره) به عنوان سخنران بعدی به عدم دیدار رییس جمهوری با جوانان در یک سال گذشته اشاره کرد و گفت: از ابتدای بر آمدن دولت، این کابینه نسبت به جوانان بی توجه بوده و با آنها دیدار نکرده است. از آنها در سمت های اجرایی استفاده نشده و انتظار داریم دولت در این زمینه اقدام کند.

هاشمی گریه کرد
فرزند یکی از شهدای جنگ تحمیلی سخنران بعدی بود که پشت تریبون قرار گرفت و سخنرانی وی سبب شد آیت الله در این جلسه گریه کند.
سید مصطفی فلاح با اشاره به اینکه در تمام این سال ها سایه پدر بر سرش نبوده، گفت: آقای هاشمی هیچ وقت در طی سالهای گذشته احساس نبود پدر و تکیه گاه را نداشتم من حتی روزی که پدرم شهید شد، گریه نکردم تا روزی که شما برای ثبت نام و در آخرین لحظه به وزارت کشور رفتید و همان باعث شد بغض چند ساله من و بی کسی هایم بشکند.
با سخنان بغض آلود وی ، ایت الله هاشمی گریه کرد و فلاح ادامه داد: من از شما میخواهم همین حضورتان را در بین ما ادامه دهید، حضور شما آن اتفاق بود که پدرم را جایگزین کرد من برای حضور شما گریه کردم و برای ایرانم.
وی در بخش دیگری از سخنانش به دولتی پادگانی در 8 سال گذشته و پیش از روی کارآمدن دولت تدبیر و امید اشاره کرد و اظهارداشت: ما ازآقای روحانی میخواهیم به همان حرفهای زمان انتخابات که گفت “من به راهی که هاشمی و خاتمی رفتند، میروم” پایبند باشد .

 

ضعف رسانه های وابسته به دولت حل شود
هدی توحیدی نماینده ستاد دانشجویی حضرت آیت الله هاشمی نیز به فضای رسانه های وابسته و طرفداران دولت اشاره و تصریح کرد: متاسفانه به دلیل عملکرد ضعیف رسانه های وابسته به دولت در طی یکسال گذشته بخش های مهمی از فعالیتهای دولت مغفول مانده و اقدامات بسیار مثبت آن نتوانسته در فضای عمومی جامعه معرفی شود.
وی به اقدامات دولت در بخش سلامت و سیاست خارجی که بسیار اثر بخش بوده اشاره کرد و بیان داشت: رسانه های تیم مقابل به همراهی تلویزیون ملی سب ضعیف جلوه دادن کارهای دولت شده اند در حالیکه رسانه های وابسته به دولت نیز توان مقابله با جریان مخالف را ندارند.
توحیدی در بخش دیگری از صحبت هایش رای دولت و پایگاه اجتماعی آن را لرزان عنوان کردو گفت: 84 را نادیده نگیریم و بر اساس آن هشت ساله دولت برا مورد حمایت قرار دهیم از آن هشت سال باید ترسید.
امیر حسین خانزه دیگر جوانی بود در صحبت های کوتاهش از آیت الله هاشمی روند فعلی حضورش را ادامه داد و او را جوانترین پیر ایران دانست.

شوخی عاشقانه با آیت الله
نماینده حزب کار سخنانش را اینچنین شروع کرد و گفت: به من گفته اند سخنانم را خلاصه کنم و خیلی وقت را نگیرم چند پاراگراف می خواستم درباره شما حرف بزنم که خلاصه اش این می شود که ما شما را بسیار دوست داریم.
همزمان با این سخنان و تشویق حضار ، آیت الله به شوخی عنوان کرد : این بخش را خلاصه نکنید همه را بگویید و صحبت های آیت الله با صدای دست جوانان همراه شد.
مهدی جعفری نقدهایش را بیشتر منوط به شرایط ویژه جامعه کرد و افزود: فقط می توان بگویم باید “فارغ از هر مرده باد و زنده باد، سر به اصلاح وطن باید نهاد”.

انتقاد از روحانی در گوش آیت الله هاشمی / اشعاری در وصف آیت الله
محمد کبیری یکی دیگر از سخنران بود که ضمن تشکر از آیت الله به دلیل صبر بیش از اندازه وی در مورد برخورد با فرزندانش، اظهارداشت: صدای رسانه های مقابل آنقدر گوشخراش و بلند است که می خواهد بین دولت و پشتوانه اجتماعی آن یعنی مردم فاصله اندازد و نباید بگذاریم این اتفاق بیفتد.
وی نگاه تیزبین رییس جمهوری را برای توجه به فضای مجازی و رسانه ها ارج نهاد و از وی خواست به اطرافیان نزدیک خود این نگاه را یاد بدهد.
وی همچنین با اشاره به برخی بازماندگان دولت قبلی در دولت تدبیر و امید گفت: این ها باید برکنار شوند.
کبیری در بخش دیگری از صحبت هایش به دفاع تمام قد دولت از فرجی دانا وزیر علوم تاکید کرد و افزود: این خواست تمامی دانشگاهیان از رییس جمهور است. دکتر فرجی دانا نباید قربانی های مجلسی هایی شوند که در این پرونده سودهایی داشتند.
وی با تاکید بر اینکه از مجلس که با معماری گمارده های محمود احمدی نژاد ساخته شده بیش از این انتظاری نیست، از آیت الله هاشمی رفسنجانی به فکر ساماندهی خانه ملت هم باشد.
وی در پایان ابرازامیدواری کرد که با درایت آقای هاشمی و حضور حجت الاسلام خاتمی و دکتر عارف نمایندگان واقعی که نگرانی اشان حق مردم است به مجلس بازگردند.

زبان هرگز، زمان ثابت نموده / شما عالیجناب سبزپوشی

نفر آخر سخنرانان جوانی از دانشجویان فرهنگی بود که به دلیل کم بودن وقت تنها دو دقیقه اجازه سخنرانی پیدا کرد.
دهقان که از دانشجویان هنر بود سخنان خودش را با طنازی شروع کرد و گفت: ما واقعا از حضور دکتر روحانی ناراحت هستیم، چون یکسال است که به هیچ عنوان نخندیدیم. پیش از این یک نفر بود هشت سال سوتی میداد اسباب خنده ما را فراهم می کرد دکتر روحانی از زمان حضورش فقط سوتی سبد کالا را داشت که پیامک هایش سبب مسرت ما شد.
وی سه شعر در وصف آیت الله خواند که به شدت مورد تشویق حضار قرار گرفت وی شعر اولش را اینچنین آغاز کرد:
یک عده سر به زیرت خوانند
یک عده به زعم خویش پیرت خوانند
اما نگران نباش
این نسل امیر کبیرت خوانند
شعر دیگری نیز در وصف آیت الله اینچنین خواند:
گنجینه رازهای پنهان هستی / برخاسته از دل جماران هستی
عمریست به اعتدال مشهوری تو/ تو سرمشق دفاتر جوانان هستی
ما سینه زنان کربلایت هستیم/ دلتنگ صدای آشنایت هستیم
گویند عصر جمعه دلگیر است/ مشتاق طنین خطبه هایت هستیم
و سومین شعر این جوان هنرمند سبب شد جوانان شعار دوباره دوباره سر دهند و وی با با طنازی گفت: برای اینکه استبداد رای نداشته باشم می خوانم
این شعر چنین بود:
ای کاش همیشه آسمان آبی بود
سرشار زعطربال مرغابی بود
دستی که بر دهان میر آزادی بود
ای کاش قفل هایش قلابی بود
به میدان دیانت سخت کوشی
تو در کار سیاست تیزهوشی
زبان هرگز، زمان ثابت نموده
شما عالیجناب سبزپوشی
وی در پایان سخنرانی اش با یک بیت شعر از آیت الله هاشمی خواست یا تسبیح یا انگشتر خود را به وی هدیه دهد که آیت الله با دست کردن در عبایش تنها انگشتر خودش را به این جوان هدیه کرد، این حرکت با تشویق حضار همراه شد.
پس از این سخنران آیت الله هاشمی در جایگاه سخنرانی جوانان ایستاد و پاسخ همه حرف های آنها را داد و در خلال صحبت هایش از دولت و عملکردش دفاع کرد.

iscanews.ir