خط امام: رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور گفت که تا این لحظه، گزارشی از تلفات احتمالی زمین لرزه صبح امروز دوشنبه در جنوب غربی کشور دریافت نشده است. ˈ روح الله جمعه ایˈ در تماس تلفنی خبرنگار ایرنا افزود: ستاد بحران وزارت کشور پس از آگاهی از وقوع زلزله 1/6 ریشتری در استان ایلام […]

خط امام: رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور گفت که تا این لحظه، گزارشی از تلفات احتمالی زمین لرزه صبح امروز دوشنبه در جنوب غربی کشور دریافت نشده است.
ˈ روح الله جمعه ایˈ در تماس تلفنی خبرنگار ایرنا افزود: ستاد بحران وزارت کشور پس از آگاهی از وقوع زلزله 1/6 ریشتری در استان ایلام و مناطق همجوار ، تلاشهای خود را برای بررسی اوضاع آغاز کرده است اما هنوز گزارشی از خسارات و تلفات احتمالی آن نداریم.
وی تصریح کرد: به محض دریافت گزارشهای رسمی، موضوع به اطلاع رسانه ها و مردم خواهد رسید.
زمین لرزه ای به بزرگی 6.1 در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) صبح امروز دوشنبه سه استان ایلام، لرستان و خوزستان در غرب و جنوب غربی کشور را تکان داد.
به گزارش مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زلزله در ساعت 7و 2 دقیقه و 5 ثانیه رخ داد و کانون آن، حوالی مورموری در ایلام با موقعیت جغرافیایی 7/32 درجه عرض شمالی و 7/47 درجه طول شرقی اعلام شده است.
بر اساس این گزارش، کانون این زلزله سه کیلومتری مورموری، 36 کیلومتری موسیان و 41 کیلومتری دهلران در استان ایلام بود.
با این حال، خبرنگاران ایرنا گزارش داده اند که این زلزله علاوه بر ایلام در اهواز مرکز استان خوزستان و استان کرمانشاه نیز احساس شده و مردم را به هراس انداخته است.
بنا به اعلام مرکز لرزه نگاری کشوری، زمین لرزه دیگری نیز به بزرگی 3.6 در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر)
ساعت 6و 32 دقیقه و 48 ثانیه بامداد امروز صبح امروز مرز استان های گیلان و اردبیل در حوالی اسالم را لرزاند.