دو مولفه برتری بخش نیروهای مقاومت
دو مولفه برتری بخش نیروهای مقاومت

خط امام : جنگ زمینی اخیر بین مقاومت فلسطین و ارتش اشغالگر صهیونیستی در مرزهای شرقی نوار غزه ، قدرت مثال زدنی گروه های مقاومت فلسطین در رویارویی با ارتش صهیونیستی را که فرماندهان آن به بهره گیری گسترده از یگان های ویژه اعتراف کردند، آشکار ساخت. کارشناسان نظامی معتقدند که استقرار به موقع ، […]

خط امام : جنگ زمینی اخیر بین مقاومت فلسطین و ارتش اشغالگر صهیونیستی در مرزهای شرقی نوار غزه ، قدرت مثال زدنی گروه های مقاومت فلسطین در رویارویی با ارتش صهیونیستی را که فرماندهان آن به بهره گیری گسترده از یگان های ویژه اعتراف کردند، آشکار ساخت.

کارشناسان نظامی معتقدند که استقرار به موقع ، بسیار خوب و حساب شده نیروهای مقاومت در محورهایی خاص از جمله الشجاعیه ، خزاعه و بیت حانون نقشی بزرگ در شکست اشغالگران و وارد کردن خسارت های زیاد در صفوف آنها از جمله ماشین جنگی و نیروها هنگام حمله زمینی به غزه بازی کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ابویعقوب» از فرماندهان عملیاتی « گردان های مجاهدان» در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا درغزه با تایید این نظر کارشناسان نظامی گفت که نیروهای مقاومت در نبرد با صهیونیست های اشغالگر بر دو مولفه مهم که نقطه قوت آنها بود، متمرکز شدند.
وی « توکل به خداوند و ایمان به پیروزی وعده داده شده الهی» و « آمادگی رزمی ، آموزش های نظامی و سلاح های جدید» را دو نقطه قوت نیروهای مقاومت فلسطین در جنگ اخیر با دشمن صهیونیستی در نوار غزه عنوان کرد.
ابو یعقوب با اشاره به حضور « یگان ها و واحدهای آموزش دیده و توانمند» ، گفت که نیروهای مقاومت قدرت و توانایی برای مقابله با تاکتیک های اشغالگران را کسب کرده اند.
این فرمانده عملیاتی مقاومت تاکیدکرد که « قدرت رزمی و ایستادگی نیروهای مقاومت فلسطین ، افسران و سربازان ارتش دشمن صهیونیستی را غافلگیر ، شگفت زده و وحشت زده کرد».
وی خاطرنشان کرد: نیروهای مقاومت درجنگ اخیر غزه فقط به روش های دفاعی برای جلوگیری از پیشرفت نیروهای زمینی دشمن بسنده نکردند بلکه مبادرت به حملات هجومی زمینی و دریایی کردند که مهمترین آنها در پایگاه های صوفا ، نحال العوز و زیکیم بود.
ابو یعقوب که سرگرم بازدید از نیروهای مقاومت مستقر در جبهه اول رویارویی با سنگرهای ارتش اشغالگر صهیونیستی بود، با بیان اینکه« کسی که از بنده خدا تشکر نکند، شاکر خداوند هم نخواهد بود»، اظهارداشت: نیروهای مقاومت فلسطین بعداز شکرگذاری به درگاه الهی برای این نصرت، از جمهوری اسلامی ایران و مقاومت اسلامی لبنان قدردانی می کنند.
وی گفت: نیروهای مقاومت فلسطین کمک های ایران و حزب الله و ایستادن آنها در کنار ملت مظلوم فلسطین را بویژه در لحظات سخت و سرنوشت ساز هرگز فراموش نمی کنند.
این فرمانده عملیاتی مقاومت غزه افزود: به امت های مسلمان وعرب وعده پیروزی نهایی در این جنگ را می دهیم همانطور که در جنگ های سال های 2012 و 2008 به این وعده وفادار ماندیم و عمل کردیم.
کارشناسان نظامی صهیونیست با اعتراف به شکست رژیم صهیونیستی در جنگ اخیرغزه و پیروزی نیروهای مقاومت فلسطین خواستار آغاز بررسی و تحقیقات در باره این شکست بویژه در جنگ زمینی و متوقف نشدن شلیک موشک های مقاومت به عمق فلسطین اشغالی شده اند.
در گزارش های صهیونیست ها بر هلاکت 65 نظامی از جمله چندین افسر که اغلب آنها از یگان های ویژه« گولانی»،« جفعاتی» و« ایجوز» هستند و همچنین زخمی شدن حدود یکهزار نظامی که وضعیت برخی آنها وخیم اعلام شده، تاکید شده است.
در این جنگ بیش از 1900 فلسطینی شهید شدند که اغلب آنها غیرنظامی و بویژه کودکان ، زنان و سالخوردگان هستند.
نزدیک به 500 شهید حملات همه جانبه ارتش صهیونیستی به مناطق مسکونی ، بیمارستان ها ،عبادتگاه ها و مدارس محل استقرار پناهجویان فلسطینی در بخش های مختلف غزه، کودک هستند.