خط امام : یکی از دو فیلم‌ساز فلسطینی ساکن نوار غزه برنده جوایز جشنواره فیلم سارایوو نتوانست در آن جشنواره حاضر شود و کن لوچ، فیلم‌ساز نامدار انگلیسی که در این جشنواره حضور داشت، خواستار تحریم اسرائیل شد. به گزارش خط امام به نقل از خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی” آنا “، اشرف مشهراوی و عبدالسلام […]

13930601120748323467854خط امام : یکی از دو فیلم‌ساز فلسطینی ساکن نوار غزه برنده جوایز جشنواره فیلم سارایوو نتوانست در آن جشنواره حاضر شود و کن لوچ، فیلم‌ساز نامدار انگلیسی که در این جشنواره حضور داشت، خواستار تحریم اسرائیل شد.
به گزارش خط امام به نقل از خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی” آنا “، اشرف مشهراوی و عبدالسلام شهاده، دو فیلم‌ساز فلسطینی ساکن غزه برنده جایزه 8700 یورویی جشنواره سارایوو شدند، اما به گفته مسئولان جشنواره، شهاده به‌علت شدت گرفتن جنگ در غزه نتوانست در مراسم اهدای جوایز حضور پیدا کند. رویترز روز شنبه گزارش داد که کن لوچ در مراسم اهدای جوایز روز پنجشنبه در سارایوو اثر سینمایی این دو فیلم‌ساز و «شهامت آنان برای مقاومت» را ستود. این دو فیلم‌ساز جایزه بنیاد کاترین کارتلیج را برده‌اند که یکی از جوایز فرعی جشنواره سارایوو به شمار می‌آید.
همچنین به گزارش اسکرین دیلی، کن لوچ فیلم‌ساز چپ‌گرای انگلیسی و برنده نخل طلای جشنواره کن پنجشنبه‌شب ضمن سخنرانی در مراسم اهدای جوایز در بنیاد کاترین کارتلیج خواستار «تحریم کامل همه رویدادهای فرهنگی که از سوی دولت اسرائیل پشتیبانی می‌شوند» شد. کن لوچ همچنین گفت: «اسرائیل باید به یک دولت منفور در سطح جهان بدل شود.»
اسامی برندگان جوایز اصلی بیستمین دوره جشنواره فیلم سارایوو امشب، شنبه 1 شهریور، اعلام می‌شود.