مشروطه و تفكر اصلاح طلبي
مشروطه و تفكر اصلاح طلبي

خط امام : عصر روز جمعه نشست هم اندیشی با موضوع ” مشروطه و تفکر اصلاح طلبی” به دعوت کمیته جوانان شورای هماهنگی احزاب و فعالین اصلاح طلب استان فارس و به میزبانی کمیته جوانان مجمع نیروهای خط امام در این استان برگزار شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني خط امام ، در ابتدای جلسه […]

خط امام : عصر روز جمعه نشست هم اندیشی با موضوع ” مشروطه و تفکر اصلاح طلبی” به دعوت کمیته جوانان شورای هماهنگی احزاب و فعالین اصلاح طلب استان فارس و به میزبانی کمیته جوانان مجمع نیروهای خط امام در این استان برگزار شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني خط امام ، در ابتدای جلسه مهدی سادات شجاعی مسئول کمیته جوانان مجمع نیروهای خط امام و کمیته جوانان شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب استان فارس ضمن تسلیت فرارسيدن ايام شهادت ششمین اختر تابناک امامت و ولايت ، امام صادق(ع) را پایه گذار فعالیتهای تشکیلاتی در قالب مذهب تشیع نامید و استفاده از رهنمودهای این امام همام را کلید موفقیت در این مسير دانست.
در ادامه اين فعال دانشجويي به اختصار گزارشي از فعالیتهای کمیته جوانان شورای هماهنگی و مجمع نیروهای خط امام استان فارس طي يك سال گذشته را به اطلاع حضار رساند وي از شركت كنندگان در اين مراسم جهت حضور در احزاب به عنوان یکی از مهمترین ارکان تحقق و تقویت جامعه مدنی دعوت به همکاری نمود
در ادامه اين مراسم “استاد سید محمدمهدی جعفری” به عنوان سخنران حول محور موضوع جلسه به ارائه صحبت پرداخته و با توضیح پیرامون اصلاحات و انقلاب و برشمردن تفاوتهای آن ، راه پیشرفت جوامع را توجه به نقایص و تلاش برای اصلاح آنها برشمرد.
این استاد دانشگاه سپس با توضیحاتی پیرامون خواستگاه و نحوه ایجاد مشروطه تفاوت و شباهت های آن را با انقلابهای دیگر کشورها برشمرده و به تفصیل پیرامون اشخاص تاثیرگزار در مشروطه توضیحاتی ارائه كرد.
در ادامه ایشان به تشريح و تبين وقایع تاثیرگزار سیاسی و تاریخی عصر مشروطه تا دهه هفتاد پرداخت و در پایان حضار را ابتدا به شناخت نقایص شخصی و رفع آنها و سپس به شناخت نقایص جامعه و سعی در اصلاح آنها در چارچوب قانون نصیحت فرمودند.
جلسه با پرسش هایی از سوی حضار و توضیحات استاد به خاتمه رسید.

 

برای دیدن تصاویر در ابعاد بزرگ بر روی تصویر راست کلیک و گزینه Open link in new tab را کلیک کنید

هم-اندیشی-مشروطه---شیراز-02هم-اندیشی-مشروطه---شیراز-03هم-اندیشی-مشروطه---شیراز-04هم-اندیشی-مشروطه---شیراز-06هم-اندیشی-مشروطه---شیراز-07