ظریف از بیت امام خمینی(ره)در نجف اشرف بازدید کرد
ظریف از بیت امام خمینی(ره)در نجف اشرف بازدید کرد

خط امام : محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه دقایقی پیش در جریان سفر به نجف اشرف از بیت امام خمینی (ره) دیدن کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، از ایرنا، ظریف و هیات همراه پیش از ظهر دوشنبه قبل از دیدار با آیت الله سیستانی از این منزل که در حال […]

خط امام : محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه دقایقی پیش در جریان سفر به نجف اشرف از بیت امام خمینی (ره) دیدن کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، از ایرنا، ظریف و هیات همراه پیش از ظهر دوشنبه قبل از دیدار با آیت الله سیستانی از این منزل که در حال حاضر به صورت موزه است، بازدید کرد.

این خانه قدیمی با معماری زیبا در جنوب شهر قدیم نجف، در بخش غربی شارع الرسول و در نزدیکی کتابخانه امیرالمومنین(ع) و مقبره مرحوم علامه امینی واقع شده است.

امام خمینی (ره) در دوران تبعید به عراق در این منزل ساکن بود.f2ee15dc58217ba2524c440dada493a4_XL

ساختمان محل سکونت و دفتر امام در نجف اشرف که به صورت استیجاری در اختیار امام راحل بود شامل اندرونی و بیرونی است. این ساختمان که در سال های اخیر به طور کلی تخریب شده بود توسط موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام (ره) در سال 1387 خریداری و در مالکیت موسسه قرار گرفت.

در همان سال با استفاده از فیلم ها و عکس های تهیه شده قبل از تخریب ساختمان که توسط موسسه و ارادتمندان امام راحل تهیه شده بود، نسبت به تهیه نقشه های بازسازی با همان سبک و نقشه معماری اقدام شد. عملیات بازسازی در سال 1391 به اتمام رسید و مورد بهره برداری قرار گرفت.