خط امام : دفتر هماهنگی کمک های انسانی سازمان ملل متحد (اوچا) اعلام کرد که بر اثر تهاجم نیروهای صهیونیستی به خاک غزه، بیش از یک چهارم مردم این منطقه خانه کاشانه خود را از دست داده و آواره شده اند. به گزارش خط امام ، ˈاوچاˈ روز دوشنبه با اعلام این خبر که حملات […]

خط امام : دفتر هماهنگی کمک های انسانی سازمان ملل متحد (اوچا) اعلام کرد که بر اثر تهاجم نیروهای صهیونیستی به خاک غزه، بیش از یک چهارم مردم این منطقه خانه کاشانه خود را از دست داده و آواره شده اند.

به گزارش خط امام ، ˈاوچاˈ روز دوشنبه با اعلام این خبر که حملات وحشیانه نیروهای صهیونیستی بیش از یک چهارم یعنی 460 هزار نفر از مردم غزه را آواره کرده، یادآور شد که با ادامه حملات هوایی نیروهای رژیم صهیونیست شمار آواراگان غزه همچنان رو به افزایش خواهد گذاشت.

در این گزارش ذکر شده است که تا تاریخ 24 اوت بیش از 280 نفر از این آوارگان در 85 مدرسه تحت اداره آژانس امداد رسانی (اونروا)، 36 هزار نفر در 7 مدرسه دولتی و تحت حمایت اونروا و 14هزار نفر دیگر از آنان در پناهگاه های دولتی بسر می برند.

در گزارش مذکور شمار آوارگانی که نام آنها در فهرست ساکنان خانه های شخصی مردم غزه به ثبت رسیده 140 هزار نفر ذکر شده است.

دفتر ˈاوچاˈ اعلام کرده است که در اثر اسکان این آوارگان در این مدارس، آغاز سال تحصیلی برای آنان امکان پذیر نخواهد بود.

دفتر هماهنگی کمک های انسانی سازمان ملل متحد در ادامه یادآور شد که علاوه بر22 واحد آموزشی که در اثر این حملات به طور کامل ویران شده اند، 200 مدرسه این منطقه به دلیل خسارات و خرابی هایی وارد شده در سال تحصیلی جدید قابل استفاده نخواهند بود.