خط امام : سالن شهید بهشتی نهاد ریاست جمهوری مملو از دهها خبرنگار، فیلمبردار و تصویر بردار رسانه های داخلی و خارجی از چهره های دیر آشنا تا جدیدی بود که هر یک در تکاپوی آن بودند تا از رییس جمهوری سوال بپرسند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام به نقل از ایرنا برخی خبرنگاران […]

خط امام : سالن شهید بهشتی نهاد ریاست جمهوری مملو از دهها خبرنگار، فیلمبردار و تصویر بردار رسانه های داخلی و خارجی از چهره های دیر آشنا تا جدیدی بود که هر یک در تکاپوی آن بودند تا از رییس جمهوری سوال بپرسند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام به نقل از ایرنا برخی خبرنگاران و تصویربرداران از چند ساعت قبل از شروع سومین نشست خبری حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری در آخرین روز از هفته دولت، در نهاد ریاست جمهوری حضور یافته بودند.
**رییس جمهوری ساعت 16 و 10 دقیقه وارد سالن شد و نشست خبری با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد.
** «محمدرضا حیاتی» گوینده خبر تلویزیون مجری نشست خبری بود.
** رییس جمهوری ابتدا نیم ساعت درباره عملکرد دولت یازدهم در بخش های مختلف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، سیاست خارجی و فرهنگی سخن گفت و سپس نوبت به طرح سوالات خبرنگاران رسید.
** خبرنگار دنیای اقتصاد و خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) به ترتیب نخستین و آخرین خبرنگارانی بودند که سوالات خود را از رییس جمهوری پرسیدند.
** وقتی نوبت به خبرنگار شرق رسید، گفت که هم یک سوال دارد و هم یک پیغام. این خبرنگار گفت که پیغامش در مورد انجمن صنفی روزنامه نگاران است و ادامه داد: می خواستیم ما هم کمی دلواپس باشیم.
رییس جمهوری در پاسخ به وی گفت: جواب پیغام این است که نگران نباشید.
روحانی افزود: دولت در فکر تهیه لایحه ای در این زمینه است، اگر ببینیم راه حل فعلی به نتیجه نمی رسد لایحه ای تقدیم مجلس می کنیم که این راه گشوده شود.
رییس جمهوری اظهار داشت: البته ببینید دولت در برخی زمینه ها باید با قوای دیگر همکاری کند، این طور نیست که دولت یک تصمیم بگیرد و قوه قضاییه و مجلس تصمیم دیگر. همه باید با هم تفاهم کنیم، گاهی ممکن است این تفاهم زمان ببرد ولی دولت آن را دنبال می کند. ما قول هایی که به مردم یا انجمن ها و اصناف و گروه ها دادیم را از یاد نبرده ایم
خبرنگار شبکه فونیکس چین از جمله خبرنگارانی بود که از رییس جمهوری سوال کرد اما او ترجیح داد سوال خود را به فارسی بپرسد. او ابتدا به روحانی گفت: این مصاحبه مطبوعاتی، منظم ترین مصاحبه مطبوعاتی است که در هفت سال اخیر دیده ام.
** نوبت به خبرنگار روزنامه خراسان که رسید درباره سخنان صبح رییس جمهوری در جشنواره شهید رجایی درباره موضوع هسته ای پرسید.
او خطاب به رییس جمهوری گفت، این سخن شما را که امروز فرمودید شخصا مذاکرات را هدایت می کنید، برخی به معنی ارجاع پرونده به سطحی بالاتر و برخی نیز به معنای انتقادی ریز به تیم مذاکره کننده هسته ای، تعبیر کرده اند. پاسخ شما چیست؟
روحانی پاسخ داد: جواب هر دو منفی است. اینکه گفتم رییس جمهوری مسول مذاکرات است، یعنی اینکه همه مسوولیت را به عهده می گیرم؛ چه آنچه انجام شده و چه آنچه انجام خواهد شد. بعدا نمی گویم تیم مذاکره کننده خراب کرده است. مقصودم حمایت بیشتر از تیم مذاکره کننده است.
رییس جمهوری گفت: تیم مذاکره کننده قوی است و هم حمایت ملت را دارد و هم حمایت مقام معظم رهبری را دارد و هم دولت به کماله در صحنه است.
رییس دولت تدبیر و امید تاکید کرد: این جمله را گفتم که فکر نکنند به تنهایی این بار را به دوش می کشند.