خط امام : آیت الله ˈناصر مکارم شیرازیˈ از مراجع تقلید در رابطه با مسائل مربوط به انتقاد از مسوولان دولتی تصریح کرد: به طور حتم، انتقاد اگر سازنده باشد مطلوب است و اگر مخرب باشد، عذاب است ؛ انتقادات مخرب در شرایط فعلی درست نیست. به نقل از خبرگزاری خانه ملت، این مرجع تقلید […]

خط امام : آیت الله ˈناصر مکارم شیرازیˈ از مراجع تقلید در رابطه با مسائل مربوط به انتقاد از مسوولان دولتی تصریح کرد: به طور حتم، انتقاد اگر سازنده باشد مطلوب است و اگر مخرب باشد، عذاب است ؛ انتقادات مخرب در شرایط فعلی درست نیست.

به نقل از خبرگزاری خانه ملت، این مرجع تقلید روز یکشنبه در دیدار علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی با وی افزود: از طرف دیگر به طور حتم انتقاد سازنده تلخ است ولی باید تحمل کرد و پذیرفت، اما اگر این انتقادها نباشد، اشتباهات تکرار می شود، بنابراین دولت نباید از انتقادات سازنده ناراحت شود.
آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: همچنین این موضوع را باید متذکر شد که انتقادات مخرب در شرایط فعلی درست نیست.
وی در ادامه اظهار داشت: واقعیت این است که دولت در یکسال اخیر خدمات خوبی را ارائه کرده است، ولی مشکلات هنوز وجود دارد که دولت باید در جهت رفع آنها تلاش کند.
آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به وجود برخی مشکلات اقتصادی و فرهنگی در کشور گفت: مشکلات اقتصادی متولیان زیادی دارد، ولی مشکلات فرهنگی دارای متولیان کمتری است، از این رو ما بر مشکلات فرهنگی کشور تاکید می کنیم.
وی همچنین با اشاره به برنامه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در اجرای نسل سوم اینترنت گفت: شورای عالی فضای مجازی توضیحاتی را در این رابطه به من دادند و من احساس کردم که در این رابطه خطری ایجاد می شود که در نهایت تذکر دادم، اما متاسفانه برخی ها این صحبت های من را تحریف کردند.
این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه ما مخالف فناوری نیستیم، افزود: به نظر ما استفاده از فناوری واجب است، زیرا وقتی مسلمانان دارای نهضت علمی و انقلابی بودند، اروپایی ها دوران قرون وسطی را طی می کردند، از این رو ما موافق فناوری هستیم.
آیت الله مکارم شیرازی اضافه کرد: فناوری غربی مانند یک آب گل آلود و غیربهداشتی است، البته آب مایه حیات است ولی آب گل آلود را باید تصفیه کرد، بنابراین فناوری نسل سوم اینترنت هم مانند آب گل آلود باید تصفیه شود تا در اختیار مردم قرار گیرد، بنابراین این را باید گفت که آدم بی عقل مخالف فناوری و پیشرفت علم است.
وی تصریح کرد: قطعا غربی ها در حوزه فناوری پایبند به مسائل اخلاقی و فرهنگی نیستند، اما ما که پایبند هستیم و خط قرمزهایی داریم، معتقدیم که هر فناوریی باید پالایش شود.