ما با هشت ریشتر جنگ نلرزیدیم
ما با هشت ریشتر جنگ نلرزیدیم

خط امام : خداداد ابراهیمی، نویسنده و روزنامه نگار در جدیدترین شماره نشریه مهران در یادادشتی با عنوان ما با هشت ریشتر زلزله جنگ نلرزیدیم، به بررسی زمین لرزه های روزهای اخیر در شهرستان های مختلف استان ایلام و صبر و مقاومت مردم این مناطق در برابر این حادثه طبیعی پرداخته است. به گزارش پایگاه […]

خط امام : خداداد ابراهیمی، نویسنده و روزنامه نگار در جدیدترین شماره نشریه مهران در یادادشتی با عنوان ما با هشت ریشتر زلزله جنگ نلرزیدیم، به بررسی زمین لرزه های روزهای اخیر در شهرستان های مختلف استان ایلام و صبر و مقاومت مردم این مناطق در برابر این حادثه طبیعی پرداخته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، نگارنده در این مطلب می نویسد: ما گمنام گمنام بودیم ، ما فراموشان هماره تاریخ بودیم.
جنگ که آمد شهرت و نامداری و حماسه و مرزداری و شهادت هم آمد. زلزله جنگ که آمد هشت سال مهمان ما بود و ما هشت ریشتر بحران را تجربه کردیم با هشت ریشتر وضعیت قرمز نلرزیدیم ، نترسیدیم، حتی خم به ابرو نیاوردیم.
پایمان زخمی دویدن ها بود ، دستمان در قنوت آسمان بود. جنگ که آمد ، آژیرهای قرمز ، اضطراب های زرد و انتظار های سفید را با خود آورد.
هشت ریشتر جنگ که آمد موشک ها پس لرزه آوردند ، میگ ها پس لرزه آوردند، هزاران پس لرزه ، هزاران خاطره خونین ، هزاران تخلیه شهر، هزاران آوارگی ، هزاران چادر نشینی، هزاران ….
و حالا زلزله مهمان جنوب استان ما شده است و شش ریشتر بحران به ارمغان آورده است. شیشه ها شکسته اند، دیوارها ترک برداشته اند، و مردمان رنجور مورموری زیر سقف آسمان ستاره های خوشبختی را جستجو می کنند. دقایق را می شمارند، ثانیه ها را …
مردم اما بی درنگ همدلی را و ایثار را چه نیکو به نمایش می گذارند. بحران به خوبی مدیریت می شود. آقای نماینده به میان مردم آمده است . در دل تشویشی دارد مبادا که مردم رنجی ببینند و او کاری نکرده باشد.
آقای بخشدار سراسیمه نشده است، آقای فرماندار دست پاچه نیست ، خونسردی در بحران کارساز است، آقای استاندار لباس امداد و نجات پوشیده است.
آقای خبرنگار جلیقه خبرنگاری برتن کرده ، جلیقه بسیج ، او تاریخ نگار می شود و در کانون حادثه حضوری مسئولانه دارد. تلفاتی در کار نیست ، نگرانی نیست ، بحران هست ، اما عشق هم هست ، امید هست ، صبوری و همدلی هم هست .
سرما و زمستان در راه است مردم اما انتظار دارند تهیه مسکن و سرپناه، تامین سرویس های بهداشتی و حمام ، آواربرداری سریع ، برآورد خسارت های زلزله زدگان ، تامین امنیت روحی و روانی ، راه اندازی پایگاه های فرهنگی ، ساماندهی مدارس دانش آموزان، دسترسی آسان به مایحتاج روزمره ، استقرار پایگاه های امداد و نجات ، مستقر شدن تیم پزشکی در منطقه از عمده ترین اموری باشد که مسوولان در اولویت اقدامات خود قرار دهند.
و حالا مورموری گمنام ، مورموری رنجدیده در صدر اخبار رسانه ها قرار دارد؛ جنوب ایلام 600 بار با زلزله دست و پنجه نرم کرد.
عروس زاگرس بیقرار شده است.
واژگونی خودرو خبرنگاران در منطقه زلزله زده آبدانان
پخش 17 هزار چادر مسافرتی در آبدانان
مشکلات زلزله زدگان آبدانان در کمیسیون عمران مجلس بررسی می شود
زلزله مورموری؛ گزارش وزیر راه به هیات دولت
نایب رئیس مجلس از مسئولان درخواست کردتا نسبت به تأمین امکانات، اسکان، غذا و آب آشامیدنی زلزله زدگان مورموری و آبدانان اقدام کنند. و …
بی گمان ما جاودانه های حماسه ها و بحران ها هستیم.
ما در برابر مصائب و مشکلات همواره صبور بوده ایم و در برابر اراده الهی خشنود و راضی ، مثل مردم مورموری، مثل مردم آبدانان چراکه آنان به خوبی می دانند که دوستان خدا مقربان اویند و هر آینه به سنت ابتلا دچار می شوند؛
هرکه دراین بزم مقرب تر است جام بلا بیشترش می دهند
یادمان باشد که آسمان خانه همیشه آفتابی نیست. گاهی ابرهای تیره و تار بدون آنکه انتظارشان را داشته باشی ظاهر می شوند و گرمی خانه را می گیرند.
بحران ها می آیند و می روند مثل سرمای زمستان که می آید و با همه سختی اش بالاخره می رود.
زلزله هم روزی از این دیار می رود ، بحرانش هم تمام می شود و پس از آن همه سختی ، آرامش و راحتی خواهد آمد.
بالاخره طوفان حادثه را پشت سرمی گذاریم و به ساحل آرامش می رسیم. اینرا آن عزیز بالا دست فرموده: « ان مع العسر یسرا »

ایرنا