خط امام : ارتش عراق امروز (یکشنبه) طی عملیات خود موفق شد محاصره منطقه آمرلی را پایان دهد. به گزارش ایسنا به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز عراق، جاسم محمد جعفر، یک مقام ترکمانی از شکسته شدن محاصره منطقه آمرلی و اطراف آن خبر داد. جعفر افزود: این نیروها اقدام به تامین امنیت مسیر ارتباطی […]

خط امام : ارتش عراق امروز (یکشنبه) طی عملیات خود موفق شد محاصره منطقه آمرلی را پایان دهد.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز عراق، جاسم محمد جعفر، یک مقام ترکمانی از شکسته شدن محاصره منطقه آمرلی و اطراف آن خبر داد.

جعفر افزود: این نیروها اقدام به تامین امنیت مسیر ارتباطی میان بغداد و کرکوک خواهند کرد و طرحی از چهار محور برای تامین امنیت منطقه و باز کردن مسیر اجرا خواهد شد.

خبرگزاری فرانسه به نقل از عبدالامیر الزیدی، فرمانده عملیات دجله گزارش داد که این عملیات با کمک جنگنده‌ها آغاز شد و اعضای داعش در حال فرار و نیروهای ما در حال پیشروی هستند.

از سوی دیگر، کریم ملا شکور مسئول سازماندهی اتحادیه میهنی کردستان در منطقه طوز کریم اعلام کرد که این نیروها توانستند وارد روستای ینکجه شوند و آنها در حال درگیری های شدیدی با اعضای داعش هستند.

روز شنبه ارتش عراق با جنگنده و توپخانه سه روستا را در اطراف آمرلی واقع در استان صلاح الدین هدف قرار داد و به پایگاه های داعش حمله کرد.

ارتش عراق روز شنبه با پشتیبانی گروه‌های مسلح شیعه و کرد و با حمایت حملات هوایی آمریکا، عملیات گسترده‌ای را برای پایان دادن به محاصره این شهر آغاز کرد.

آمرلی محل سکونت حدود ۱۵ هزار نفر از اقلیت ترکمان عراق است که شیعه مذهب هستند.