خط امام : جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که سه هفته حملات هوایی و اقدامات بشردوستانه آمریکا در خاک عراق، بیش از 600 میلیون دلار برای دولت واشنگتن هزینه در بر داشته که به طور میانگین این مخارج روزانه 5/7 میلیون دلار برآورد می شود. به گزارش خط امام ایرنا گزارش […]

خط امام : جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که سه هفته حملات هوایی و اقدامات بشردوستانه آمریکا در خاک عراق، بیش از 600 میلیون دلار برای دولت واشنگتن هزینه در بر داشته که به طور میانگین این مخارج روزانه 5/7 میلیون دلار برآورد می شود.
به گزارش خط امام ایرنا گزارش داد روزنامه واشنگتن پست به نقل از مقامات نظامی آمریکا نوشت : ارتش آمریکا در دو هفته گذشته 110 حمله هوایی در خاک عراق انجام داده، ضمن آنکه هم اکنون صدها مشاور نظامی و سایر شخصیتهای دولتی آمریکا با هدف کمک به دولت عراق در مبارزه علیه اسلامگرایان افراطی در این کشور حضور یافته اند .
برپایه این گزارش، این اولین بار است که یک مقام آمریکایی رقم مخارج هزینه ماموریت نظامی این کشور در خاک عراق را از هنگامی که ˈباراک اوباماˈ 16مرداد دستور انجام عملیات هوایی علیه مواضع ˈداعشˈ در خاک عراق را صادر کرد، رقم هزینه این عملیات را اعلام می کند. این حملات از هنگام آغاز شدن آن تقریبا هر روز انجام شده است.
فرماندهی مرکزی آمریکا که بر فعالیت نظامیان این کشور در خاورمیانه نظارت دارد، فرماندهی این عملیات را برعهده دارد.
طبق اعلام کربی، هزینه هوایی عملیات در عراق از نیمه ماه ژوئن روزانه بطور میانگین 5/7 میلیون دلار بوده است. این عملیات در ماه جاری شدت گرفته است.