سه شنبه, ۰۲ بهمن ۱۳۹۷

والیبال قهرمانی مردان جهان

آمریکا ، قهرمان لیگ جهانی اسیر پنجه طلایی های ایران

آمریکا ، قهرمان لیگ جهانی اسیر پنجه طلایی های ایران

خط امام : تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود در مسابقات قهرمانی مردان جهان موفق به شکست آمریکا قهرمان لیگ جهانی سال ۲۰۱۴ شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، دومین دیدار تیم های گروه چهارم مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان امروز در شهر کراکوف لهستان پیگیری می شود و تیم ملی والیبال ایران در نخستین مسابقه به مصاف آمریکا رفت.

شاگردان اسلوبودان کواچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران در این مسابقه سه بر دو به پیروزی رسیدند تا یک پیروزی ارزشمند دیگر در پرونده کاری خود ثبت کنند.

ملی پوشان والیبال ایران در ست های سوم و چهارم این دیدار با امتیازهای ۲۵ بر ۱۹ و ۲۵ بر ۱۸ مغلوب آمریکا شدند، اما در ست های اول، دوم و پنجم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۲۳، ۲۵ بر ۱۹ و ۱۷ بر ۱۵ آمریکا را از پیش رو برداشتند تا با ۵ امتیاز صدرنشین گروه چهارم این رقابت ها شوند.

اسلوبودان کواچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران از سعید معروف، محمد موسوی، امیرغفور، عادل قائمی، فرهاد قائمی، مجتبی میرزاجانپور و فرهاد ظریف به عنوان ترکیب آغاز کننده تیم ایران برابر آمریکا استفاده کرد.

آرمین تشکری، مهدی مهدوی و میلاد عبادی پور دیگر بازیکنان ایران در این مسابقه بودند که به میدان آمدند.

سرمربی تیم ملی آمریکا نیز در ابتدای این دیدار از ترکیب تایلور ساندر، دیوید لی، میکا کرسیتنسن، مت اندرسون، مکسول هولت و گرت معاگو توتیا استفاده کرد.

آندری زنوویچ از روسیه به عنوان داور اول و رولان چولاکیان آرژانتینی به عنوان داور دوم قضاوت مسابقه ایران و آمریکا را بر عهده داشتند.

میانگین سنی بازیکنان تیم ملی والیبال ایران ۲۶ سال و میانگین سنی بازیکنان آمریکا ۲۶٫۷ دهم سال است. میانگین قد بازیکنان ایران ۱۹۴ سانتی متر است و ملی پوشان آمریکا با میانگین ۱۹۷ سانتی متر، سه سانت از میانگین قدی بازیکنان ایران بیشتر هستند.

تیم های ملی والیبال ایران و آمریکا قبل از این بازی با سه امتیاز در رتبه های دوم و سوم گروه چهارم رقابت های جهانی قرار داشتند. ملی پوشان والیبال ایران با شکست آمریکا ۵ امتیازی شدند و در صدر گروه قرار گرفتند. فرانسه و آمریکا نیز رتبه های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

دو دیدار دیگر گروه چهارم مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان امروز برگزار می شود که تیم بلژیک از ساعت ۱۹ به مصاف پورتوریکو می رود و دو تیم آمریکا و فرانسه نیز از ساعت ۲۲ و ۴۵ دقیقه با هم روبرو می شوند.

تیم ملی والیبال ایران پنجمین حضور خود در مسابقات قهرمانی مردان جهان را تجربه می کند و در نخستین دیدار دور مقدماتی خود نیز موفق به شکست سه بر یک ایتالیا شده بود.

دیدار ایران و آمریکا ششمین مسابقه رسمی والیبال دو کشور محسوب می شود که که در مجموع دو پیروزی و چهار شکست ره آورد ایران از این مسابقات است.

فهرست و نتایج دیدارهای رسمی ایران و آمریکا به قرار زیر است:

ایران ۲ – آمریکا ۳ (قهرمانی جهان ۱۹۷۰)

ایران صفر – آمریکا ۳ (قهرمانی جهان ۲۰۰۶)

ایران صفر – آمریکا ۳ (جام جهانی ۲۰۱۱)

ایران ۳ – آمریکا ۲ (قهرمانان قاره ها ۲۰۱۳)

ایران صفر – آمریکا ۳ (لیگ جهانی ۲۰۱۴)

ایران ۳- آمریکا دو (دور مقدماتی قهرمانی جهان ۲۰۱۴)

ملی پوشان والیبال ایالات متحده افتخارات زیادی در ورزش والیبال دارند که کسب سه مدال طلای بازی های المپیک در سال های ۱۹۸۴ (لس آنجلس)، ۱۹۸۸ (سئول) و ۲۰۰۸ (پکن) از جمله آنان است.

تیم ملی والیبال آمریکا همچنین مدال برنز مسابقات والیبال بازی المپیک سال ۱۹۹۲ بارسلونا را نیز در گنجینه افتخارات خود دارد.

این تیم پنج مدال لیگ جهانی والیبال را نیز به دست آورده است که دو مدال آن در سال های ۲۰۰۸ (ریودوژانیرو) و ۲۰۱۴ (فلورانس) از رنگ خوش طلا بوده است. یک مدال نقره در سال ۲۰۱۲ صوفیه و دو نشان برنز لیگ جهانی در سال های ۱۹۹۲ و ۲۰۰۷ از دیگر افتخارات این کشور در این رشته ورزشی است.

در گروه نخست رقابت های قهرمانی جهان نیز امروز سه مسابقه برگزار می شود که تیم های آرژانتین و صربستان همزمان با مسابقه ایران به مصاف یکدیگر رفتند و تیم های ونزوئلا و ااسترالیا نیز به ترتیب به مصاف کامرون و لهستان (میزبان) این رقابت ها می روند.

سومین دیدار تیم ملی والیبال ایران در دور مقدماتی مسابقات قهرمانی مردان جهان ساعت ۱۹ روز پنج شنبه برابر فرانسه خواهد بود.

ایرنا

نوشته شده توسط خط امام در سه شنبه, ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۷:۵۷ ب٫ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.