خط امام : رئیس پارلمان لبنان در سخنانی با بیان اینکه مساله امام موسی صدر یک مساله عربی و اسلامی مقدس است، گفت: تا زمانی که این مساله حل و فصل نشود، هیچ مجالی برای عادی‌ سازی روابط با لیبی وجود ندارد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام به نقل از پایگاه اینترنتی بوابه […]

خط امام : رئیس پارلمان لبنان در سخنانی با بیان اینکه مساله امام موسی صدر یک مساله عربی و اسلامی مقدس است، گفت: تا زمانی که این مساله حل و فصل نشود، هیچ مجالی برای عادی‌ سازی روابط با لیبی وجود ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام به نقل از پایگاه اینترنتی بوابه الاهرام،”نبیه بری”، رئیس پارلمان لبنان در سالگرد ربوده شدن امام موسی صدر، مؤسس جنبش أمل در جریان سفری مبهم به لیبی در دهه‌های هفتاد گفت: باید در مقابله با خطر اسرائیل و تروریسم تکفیری متحد شد.

نبیه بری نسبت به سکوت بین المللی در قبال اقدامات تروریستی‌ای که باعث شده نظام‌ها در منطقه تهدید شود، اظهار تعجب کرد.

وی خاطرنشان کرد که سکوت هولناک، تأخیر در اتخاذ تصمیمات بین‌المللی و همچنین اتخاذ نکردن مواضع قاطعانه بین‌المللی باعث شده است که رخدادهای کنونی صورت بگیرد.

رئیس پارلمان لبنان خاطرنشان کرد:وحدت ملی در حال حاضر یک ضرورت در مسیر مبارزه با تروریسم است و همین وحدت سلاح ما در مقابله با اسرائیل نیز به شمار می‌آید.

وی افزود: مقابله با تروریسم تکفیری مسئولیت اهل تسنن در لبنان نیست. برخورد با تجاوزهای اسرائیل نیز مسئولیت شیعیان و مقابله با بیرون راندن اقلیت‌ها مسئولیت مسیحیان به شمار نمی‌آید. تمامی این مسائل، مسئولیتی ملی به شمار می‌آیند.

نبیه بری تاکید کرد: برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری لبنان در رأس اولویت‌ها قرار دارد، چرا که هیچ کشوری بدون سر نمی‌تواند حرکت کند.

رئیس پارلمان لبنان همچنین تاکید کرد که حل و فصل سیاسی تنها راهکار برای حل مسائل سوریه، یمن و لیبی است و باید اقدامات یکپارچه از سوی کشورهای عربی برای مبارزه با تروریسم صورت بگیرد.

نبیه بری با تاکید بر اینکه مساله امام موسی صدر یک مساله عربی و اسلامی مقدس است، گفت: هیچ مجالی برای کوتاهی درخصوص این مساله وجود ندارد.

وی همچنین تاکید کرد که تا پیش از حل و فصل مساله امام موسی صدر هیچ مجالی برای عادی سازی روابط با لیبی وجود ندارد.

پیشتر نیز حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی و دولت‌های روی کار آمده در این کشور پس از انقلاب 17 فوریه 2011، مسئول فاجعه ناپدید شدن امام موسی صدر هستند.