به گزارش خط امام سایت فدراسیون جهانی والیبال لحظاتی پس از پیروزی درخشان ایران برابر آمریکا در گزارشی که در خصوص این بازی منتشر کرد مدعی شد که ایران با این پیروزی درخشان برابر آمریکا رویای قهرمانی جهان را آغاز کرده است. پیروزی نفس گیر و شگفت انگیز ایران برابر ایالات متحده آمریکا، قهرمان لیگ […]

به گزارش خط امام سایت فدراسیون جهانی والیبال لحظاتی پس از پیروزی درخشان ایران برابر آمریکا در گزارشی که در خصوص این بازی منتشر کرد مدعی شد که ایران با این پیروزی درخشان برابر آمریکا رویای قهرمانی جهان را آغاز کرده است.
پیروزی نفس گیر و شگفت انگیز ایران برابر ایالات متحده آمریکا، قهرمان لیگ جهانی گذشته و به تعبیر بسیاری از کارشناسان آماده ترین تیم این روزهای والیبال دنیا موجب شده تا خیلی ها حسابی متفاوت تر از آنچه پیش از این برای والیبال ایران در نظر گرفته بودند باز کنند. خاصه اینکه این پیروزی پس از کسب پیروزی در بازی نخست برابر ایتالیا حاصل شده و حالا ایران در میان ایتالیا و آمریکا و فرانسه صدرنشین گروه D این رقابت هاست.

در همین رابطه سایت تابناک در مطلبی نوشت ، حضور درخشان ایران در لیگ جهانی 2014 و قرار گرفتن در رتبه چهارم جهان در دومین تجربه حضور در لیگ جهانی موجب شد تا خیلی ها ایران را در این جام هم در زمره تیم های برتر دنیا ببیند. به هرحال نمودار صعودی والیبال ایران چندسالی است که آغاز شده و بعد از رتبه نهمی ایران در لیگ جهانی 2013 رسیدن به رتبه چهارمی نشان از یک جهش جهانی دیگر در جایگاه والیبال ایران می دهد. با این حال اینکه ایران به عنوان یکی از مدعیان قهرمانی جهان برای رقابت های نظیر جام جهانی در نظر گرفته شود دیگر چیزی فراتر از انتظارهاست.

سایت فدراسیون جهانی والیبال لحظاتی پس از پیروزی درخشان ایران برابر آمریکا در گزارشی که در خصوص این بازی منتشر کرد مدعی شد که ایران با این پیروزی درخشان برابر آمریکا رویای قهرمانی جهان را آغاز کرده است. این وب سایت با اشاره به پیروزی ایران برابر آمریکا از پیشرفت محسوسی در والیبال ایران سخن گفته که مقدمات این پیروزی بزرگ را فراهم آورده است.
سایت فدراسیون جهانی والیبال با اشاره به شکست 3-0 ایران برابر آمریکا در آخرین بازی رسمی دو تیم در نیمه نهایی لیگ جهانی از پیشرفت محسوس بازیکنان ایران در ضربات سرویس گفته و این پیشرفت را یکی از دلایل اصلی کسب پیروزی 25-19 در ست دوم بازی برشمرده است. جایی که عادل غلامی و غفور و قائمی به خوبی در نقش نیروهای تهاجمی تیم ملی ظاهر شدند و توانستند پیروزی را نصیب ایرانی ها بکنند. در این گزارش همچنین به نکات جالبی در این بازی اشاره می شود. نخست اینکه برای نخستین بار در رویارویی ایران و آمریکا بازیکنان ایران دو ست نخست را از آن خود کردند. و دیگر اینکه بازیکنان امتیاز آور ایرن بازی به ترتیب اندرسون با 26 امتیاز برای ایالات متحده آمریکا و غفور با 21 امتیازبرای جمهوری اسلامی ایران بودند
ایران و آمریکا که در نیمه نهایی لیگ 2014 اولین بازی امسال خود را انجام دادند بعد از چهار دیدار دوستانه در ایالات متحده آمریکا در پنجمین بازی سال خود در کراکوف لهستان به مصاف هم رفتند که پیروزی شیرین این بازی از آن ایرانی ها بود. البته هم گروهی ایران و آمریکا در لیگ جهانی آینده حداقل چهار دیدار دیگر را در سال آینده برای ان دو تیم رقم خواهد زد.
پیروز ایران برابر آمریکا علاوه بر تحسین سایت جهانی فدراسیون والیبال تمجید رائول لوزانو مربی مشهور و صاحب سبک لهستانی را هم در پی داشت. لوزانو در لهستان احترام ویژه ای دارد. او در اوایل قرن بیست و یکم سرمربی لهستان شد و غول خفته را بیدار کرد. لوزانو برای تماشای بازی ایران – امریکا به سالن کراکوف آمده بود. او پس از پیروزی ایران در برابر امریکا در گفتگوی کوتاهی درباره سطح کیفی بازی تیم ملی ایران گفت: ایران یکی از پنج تیم برتر دنیاست. یکی از تیم هایی که والیبال را سطح بالا و با کیفیت بازی می کند. برزیل، روسیه، امریکا و لهستان هم چهار انتخاب دیگر من برای این مجموعه پنج تیمی هستند که بهترین های این دوره از مسابقات قهرمانی جهان را تشکیل می دهند.
لوزانو همچنین با تمجید از عملکرد اسلوبودان کواچ؛ سرمربی تیم ملی مردان ایران گفت: من کواچ را خیلی سال است که می شناسم. در ایتالیا بازیکن خودم بود. بعد هم که مربی شد، در ایتالیا درخشید. او کارش را خوب بلد است. درباره سیستم بازی ایران هم باید بگویم تقریبا با همان سیستم ولاسکو کار می کند ولی یک تغییراتی دارد و به روز شده است
تیم ملی کشورمان در سومین بازی خود روز پنج شنبه باید به مصاف فرانسه برود. خوشبختانه روند بازی های تیم ملی به گونه ای برنامه ریزی شده که بازی ها از سخت به آسان برگزار می شود و ملی پوشان کشورمان تا کنون از پس سخت ترین بازی های گروه خود برآمده اند. حالا باید در سه بازی دیگر خود برابر فرانسه، بلژیک و پورتوریکو هم کیفیت قابل قبولی را ارائه دهند تا خود را برای دستیابی به رویایی بسیار نزدیک آماده کنند.