به گزارش خط امام روزنامه ایندیپندت از پیشنهاد یک مفتی وهابی برای بررسی نبش قبر پیامبر اسلام (ص) و تخریب کامل مسجدالنبی به مقامات عربستان خبر داد. یک مفتی برجسته وهابی برای نبش قبر پیامبر اکرم(ص) طرحی داده که قرار است مقامات عربستان آن را بررسی کنند. به گزارش روزنامه ˈایندیپندنتˈ این طرح که توسط […]

به گزارش خط امام روزنامه ایندیپندت از پیشنهاد یک مفتی وهابی برای بررسی نبش قبر پیامبر اسلام (ص) و تخریب کامل مسجدالنبی به مقامات عربستان خبر داد.

یک مفتی برجسته وهابی برای نبش قبر پیامبر اکرم(ص) طرحی داده که قرار است مقامات عربستان آن را بررسی کنند. به گزارش روزنامه ˈایندیپندنتˈ این طرح که توسط علی بن عبدالعزیز الشبل، تهیه شده، تخریب کامل مسجدالنبی و نبش قبر پیامبر اسلام را به مقامات سعودی پیشنهاد داده است.

این روزنامه انگلیسی نوشت: این طرح بخشی از سند پیشنهادی است که ˈعلی بن عبدالعزیز الشبلˈ مفتی برجسته وهابی و استاد دانشگاه ˈمحمد بن سعودˈ در اختیار متولی های مسجدالنبی ارائه کرده است.

این سند 61 صفحه ای که دکتر ˈعرفان العلویˈ از اساتید عربستانی از آن پرده برداشته، به ریاض توصیه کرده است که مسجدالنبی تخریب شده و پیکر پیامبر پس از نبش قبر، به قبرستان بقیع منتقل شده و به صورت گمنام دفن شود.

روزنامه ایندیپندنت به دلیل عدم دسترسی به مقامات سفارت سعودی در لندن، نتوانسته اطلاعی از واکنش مقامات دولت سعودی نسبت به این طرح ارائه نماید اما به این نکته توجه داده به دلیل اهمیت فوق العاده ای که این مسئله هم برای شیعیان و هم اهل سنت دارد، هرگونه اقدامی برای تخریب مسجدالنبی می تواند با خشم شدید مسلمانان مواجه شود.

عرفان العلوی که ریاست بنیاد تحقیقات میراث اسلامی را برعهده دارد، با اشاره به اینکه تفکر وهابیت احترام قائل شدن برای قبور را شرک می داند، می گوید: ˈآن ها می خواهند از حضور زوار در حرم و احترام گذاشتن به آن جلوگیری کنند، چرا که آن را شرک و بت پرستی می دانند. اما تنها راهی که می توانند برای جلوگیری از زیارت پیامبر توسط زائران انجام دهند، این است که وی را به قبرستان دیگری منتقل کنند.ˈ

به گفته علوی، براساس طرح های ارائه شده، تمامی معماری اسلامی به جا مانده از قرن های گذشته در مدینه به همراه گنبد خضرا مسجد باید تخریب شود، برآوردها نشان می دهند طرح های اجرا شده عربستان برای نوسازی مدینه، تاکنون به نابودی 95درصد از بناهای اسلامی با قدمت بیش از 1000 سال منجر شده و اکنون آپارتمان های نوساز و هتل های لوکس جای آن ها را گرفته اند.