رجب طیب اردوغانˈ رییس جمهوری ترکیه گفت: در دیداربا ˈ باراک اوباماˈ رییس جمهوری آمریکا بر اخراج فتح الله گولن رهبر جماعت نور از آمریکا و یا استرداد وی به ترکیه تاکید خواهم کرد. به گزارش خط امام ، به نقل از ایرنا، اردوغان در جریان سفر به انگلیس برای شرکت در نشست سران ناتو […]

رجب طیب اردوغانˈ رییس جمهوری ترکیه گفت: در دیداربا ˈ باراک اوباماˈ رییس جمهوری آمریکا بر اخراج فتح الله گولن رهبر جماعت نور از آمریکا و یا استرداد وی به ترکیه تاکید خواهم کرد.
به گزارش خط امام ، به نقل از ایرنا، اردوغان در جریان سفر به انگلیس برای شرکت در نشست سران ناتو به خبرنگاران ترکیه ای همراه خود افزود: در مورد تحولات منطقه ای از جمله عراق ، سوریه و فلسطین و اسرائیل با باراک اوباما تبادل نظر می کنم.
رییس جمهوری ترکیه با بیان اینکه روند استرداد ˈ فتح الله گولنˈ رهبر ترکیه ای جماعت نور مقیم آمریکا را آغاز می کند ، افزود : از اوباما می خواهم که وی را از آمریکا اخراج و یا اینکه تسلیم ترکیه کند.
اردوغان افزود: اگر ˈگولنˈ بگونه ای که خود ادعا دارد جرمی مرتکب نشده و قصد فعالیت سیاسی دارد باید به کشورش برگردد و در ترکیه فعالیت کند.
فتح الله گولن در 10 سال اول حاکمیت حزب عدالت و توسعه ، متحد ˈ رجب طیب اردوغانˈ بود ولی در سال گذشته هواداران گولن با طرح فساد مالی اعضای دولت اردوغان سبب بروز اختلاف شدید میان گولن و اردوغان شدند که اردوغان گروه گولن موسوم به جماعت نور را متهم به تلاش برای براندازی و جاسوسی به نفع بیگانگان کرد.