خط امام : دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: هرگونه ائتلاف منطقه ای و بین المللی به بهانه مبارزه با تروریسم ، بدون در نظر گرفتن منافع و ملاحظات سیاسی و امنیتی کشورهای منطقه محکوم به شکست است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، دبیر شورای عالی امنیت ملی در نشست هفتگی با […]

خط امام : دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: هرگونه ائتلاف منطقه ای و بین المللی به بهانه مبارزه با تروریسم ، بدون در نظر گرفتن منافع و ملاحظات سیاسی و امنیتی کشورهای منطقه محکوم به شکست است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، دبیر شورای عالی امنیت ملی در نشست هفتگی با کارشناسان سیاسی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی گفت: هرگونه ائتلاف منطقه ای و بین المللی به بهانه مبارزه با تروریسم ، بدون در نظر گرفتن منافع و ملاحظات سیاسی و امنیتی کشورهای منطقه محکوم به شکست است.

شمخانی با اشاره به سوابق حضور امریکا و برخی کشورهای غربی در منطقه که به بهانه مبارزه با تروریسم موجب توسعه نا امنی و ظهور گروه های تروریستی جدید شدند، اظهار داشت: اصل عدم مداخله کشورهای فرا منطقه ای و همکاری مشترک منطقه ای برای ایجاد امنیت و ثبات نباید تحت الشعاع شعار مبارزه با تروریسم قرار بگیرد.

وی وجود برخی نشانه های نگران کننده در اظهارات و اقدامات کشورهای غربی در قبال بحران جاری در کشور عراق را از دلایل نمایشی و غیر صادقانه بودن شعار مبارزه با تروریسم عنوان کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران مجموعه تحولات سیاسی، دفاعی و امنیتی در سطح منطقه و تلاش های پیدا و پنهان برخی بازیگران برای تغییر هندسه سیاسی در خاورمیانه را به دقت دنبال می کند و از مجموعه ظرفیت های سیاسی خود برای جلوگیری از نفوذ سیاست های سلطه جویانه غرب در منطقه استفاده خواهد کرد.

شمخانی با اشاره به انتشار هدفمند برخی اخبار کذب از سوی رسانه های غربی در مورد همکاری ایران و امریکا در بحران ناشی از گسترش تروریسم در عراق گفت: ماهیت مبارزه جمهوری اسلامی ایران با تروریسم با اقدامات نمایشی و غیر تاثیر گذار امریکا درتضاد بوده و از این رو موضوع همکاری در این خصوص مصداق جمع دو موضوع متضاد بوده و امکان پذیر نمی باشد.