خط امام : جلسه هیأت دولت به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی برگزار شد و اعضای دولت در خصوص مهم‌ترین مباحث و مسایل روز کشور با یکدیگر بحث و تبادل نظر کردند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام به نقل از ایسنا، روحانی در جلسه هیأت دولت با شکرگزاری به درگاه خداوند متعال به […]

خط امام : جلسه هیأت دولت به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی برگزار شد و اعضای دولت در خصوص مهم‌ترین مباحث و مسایل روز کشور با یکدیگر بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام به نقل از ایسنا، روحانی در جلسه هیأت دولت با شکرگزاری به درگاه خداوند متعال به جهت سلامتی رهبر معظم انقلاب، با بیان این که ایشان همچون لنگرگاهی مطمئن برای کشتی کشور در برابر تلاطمات هستند، ابراز امیدواری کرد با عنایت الهی، با صحت و سلامتی کامل رهبری عزیز انقلاب، ملت ایران و مسلمانان جهان از حضور پربرکت ایشان همچنان بهره‌مند باشند.

رییس‌جمهوری کشورمان در ادامه با اشاره به سفر اخیر به دو کشور آسیای میانه و ملاقات با سران برخی کشورها، توجه کشورهای منطقه به جایگاه جمهوری اسلامی ایران را بسیار مناسب ارزیابی کرد و اظهار داشت: مجموعه شرایط جهانی و منطقه‌ای زمینه خوبی برای تقویت روابط کشورمان با دیگر کشورها به وجود آورده است و همه دستگاه‌های اجرایی باید در راه بهره‌گیری بهینه از این فرصت برای تقویت مناسبات اقتصادی با کشورهای همسایه در جهت منافع ملی گام بردارند.

روحانی با بیان این که معنویت راستین در پرتو تعالیم دینی به دست می‌آید، خلأ چنین معنویتی را از جمله دلایل گرایش برخی افراد در کشورهای اسلامی به افراطی‌گری دانسته و خاطر نشان کرد: همه وظیفه داریم با تبیین اسلام رحمانی، پاسخگوی شایسته‌ای به نیازهای روحی مسلمانان به ویژه جوانان باشیم.

در ادامه این جلسه تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بررسی، به تصویب هیأت وزیران رسید.

با تصویب دولت، مبلغ دو هزار و پانصد میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارت کشاورزان در زمین‌های زراعی پایاب بند انحرافی نوروزلو در حوضه آبریز دریاچه ارومیه برای سال زراعی ۱۳۹۴-۱۳۹۳ اختصاص یافت.