خط امام : بر اساس رایزنی‌ها و گفت‌وگوهای صورت گرفته میان دو طرف تصمیم گرفته شده است که مذاکرات رسمی میان ایران و ۱+۵ امروز جمعه در سطح معاونان وزیران خارجه به سرپرستی ظریف و اشتون در محل سازمان ملل برگزار شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام به نقل از شبکه خبر، دور […]

خط امام : بر اساس رایزنی‌ها و گفت‌وگوهای صورت گرفته میان دو طرف تصمیم گرفته شده است که مذاکرات رسمی میان ایران و ۱+۵ امروز جمعه در سطح معاونان وزیران خارجه به سرپرستی ظریف و اشتون در محل سازمان ملل برگزار شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام به نقل از شبکه خبر، دور جدید مذاکرات رسمی ایران و 1+5 با توجه به انجام مذاکرات دوجانبه میان ایران و کشورهای گروه 1+5 امروزجمعه در مقر سازمان ملل در نیویورک آغاز می شود.

پیش از آغاز رسمی گفتگوها، وزیر امور خارجه کشورمان و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در محل نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل متحد روند مذاکرات جامع هسته ای و نیز چگونگی ادامه مذاکرات را بررسی کردند.

هیئت مذاکره کننده ایران هم با هیئت های روسیه و آمریکا دیدارهای دوجانبه برگزار کرد. مذاکرات کارشناسی دوجانبه میان هیئت ایرانی به سرپرستی “حمید بعیدی نژاد” مدیرکل سیاسی و امنیت بین الملل وزارت امور خارجه با هیئت های آمریکا و روسیه برگزار شد.

نمایندگان ایران و 1+5 پس از آنکه در مهلت شش ماهه تا پایان تیر نتوانستند به علت اختلاف نظرهای اساسی به توافق نهایی دست یابند مدت مذاکرات و نیز توافق اولیه ژنو را چهار ماه دیگر تا اوایل آذرماه امسال تمدید کردند.

دور جدید مذاکرات مذاکرات ایران و 1+5 در حالی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک آغاز می شود که اختلاف ها میان دو طرف درباره مسائل اساسی همچنان باقی است و زیاده خواهی غربی ها تاکنون مانع از دستیابی به توافقی منطقی شده است.

ظرفیت غنی سازی ، دامنه تحقیقات هسته ای ، ادامه فعالیت تاسیسات فوردو ، راکتور آب سنگین اراک ، دوره زمانی اجرای توافقنامه برای عادی شدن پرونده هسته ای ایران و چگونگی لغو تحریم ها از موارد اصلی اختلاف دو طرف است.

وزیر امور خارجه کشورمان که بامداد سه شنبه برای برگزاری هفتمین دور مذاکرات جامع با گروه 1+5 و نیز شرکت در شصت و نهمین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد به همراه تیم مذاکره کننده هسته ای عازم نیویورک شده است در ادامه برنامه های خود با دبیرکل سازمان ملل دیدار و درباره مسائل و موضوعات مختلف منطقه ای از جمله مسئله افغانستان ، بحران عراق و سوریه ، پیدایش و قدرت گیری گروه تروریستی داعش و همچنین موضوع هسته ای ایران گفتگو کرد.

پایان پیام