به گزارش خط امام ، شیخ نبیل قاووق  معاون رییس شورای اجرایی حزب الله روز یکشنبه طي مراسمی در شهرک خیام در جنوب لبنان، تصریح کرد: طبیعت مبارزه با تروریسم تکفیری ایستادن همه ملت و نیروهای سیاسی لبنان در کنار ارتش و اتخاذ یک موضع یکپارچه ، قاطع و قوی را ضروری ساخته است. وی خاطرنشان […]

به گزارش خط امام ، شیخ نبیل قاووق  معاون رییس شورای اجرایی حزب الله روز یکشنبه طي مراسمی در شهرک خیام در جنوب لبنان، تصریح کرد: طبیعت مبارزه با تروریسم تکفیری ایستادن همه ملت و نیروهای سیاسی لبنان در کنار ارتش و اتخاذ یک موضع یکپارچه ، قاطع و قوی را ضروری ساخته است.
وی خاطرنشان کرد که همبستگی و همکاری لبنانی ها درهمه سطوح ، خارج شدن از دایره محاسبات سیاسی و منافع زودگذر و آنی برای پیروزی در نبرد با ترورسیم تکفیری تردید ناپذیر است.
معاون رییس شورای اجرایی حزب الله ، جنایاتی مانند اعدام و سربریدن را که گروه های تروریستی تکفیری داعش و جبهه النصره در 50 روز گذشته بویژه علیه نظامیان ربوده شده لبنانی مرتکب شده اند، محکوم کرد و هشدار داد که لبنان و وحدت و وجود آن درخطر است.
شیخ نبیل قاووق با بیان اینکه تروریست های تکفیری با اعدام و بریدن سر نظامیان ربوده شده درصدد شعله ور کردن شعله های آتش فتنه در لبنان هستند، گفت که آیا این شرایط اجازه می دهد با تکفیری ها مماشات کنیم و یا در پاسخ گویی به سریال اعدام و بریدن سرها سستی و ضعف از خود نشان دهیم.
وی تصریح کرد: لبنانی ها تاکنون موفق شده اند به گروه های تروریستی تکفیری اجازه ندهند به اهداف شومشان دست یابند زیرا همه ما خواستار ثبات، همبستگی ملی و پیروزی لبنان در نبرد با این گروه ها هستیم.
معاون رییس شورای اجرایی حزب الله تاکید کرد که باید به ارتش لبنان اختیارات کافی داده شود تا بتواند نظامیان ربوده شده را بدون قید و شرط آزاد و روند آزادسازی شهرک عرسال و حومه و بلندی های آن را از اشغال گروه های تروریستی تکفیری بیگانه تکمیل کند.
شیخ نبیل قاووق با تاکید به اینکه حزب الله بدون حد و مرز در کنار ارتش لبنان در نبرد ملی و تاریخی ضد تروریسم تکفیری ایستاده است، اظهارداشت: ارتش در مرزها سرگرم جنگ و نبرد است و ما در پشت مرزها نباید مسئولیت خود را فراموش کنیم و باید زمینه را برای تکمیل نبرد در بلندی های عرسال والقلمون فراهم نماییم.
وی بر ضرورت همکاری ارتش و مقاومت در نبرد با تروریسم تکفیری تاکید کرد و افزود: این جنگ بر لبنان تحمیل شده و تنها راه و گزینه فراروی لبنانی ها مبارزه تا پیروزی نهایی و نابودی ترورسیم تکفیری است.
معاون رییس شورای اجرایی حزب الله خاطرنشان کرد: اکنون لبنان به معادله قدرتمند ارتش، ملت و مقاومت نیاز دارد تا بتواند با استفاده از همه برگ های برنده خود بر ترورسیم تکفیری پیروز شود.
شیخ نبیل قاووق تصریح کرد ملت لبنان که بارها از جمله در سال 2006 بر دشمن صهیونیستی پیروز شده است، امروز هم از کسب پیروزی در مقابل آمریکا و تروریست های تکفیری و صهیونیستی ناتوان نخواهد بود.
وی با بیان اینکه « با خون شهدای ارتش لبنان پایان طرح تکفیری در لبنان نوشته شده است»، گفت: تاریخ شهادت خواهد داد که ریخته شدن خون نظامیان شهید علی السید، عباس مدلج و محمد حمیه ، اعلام پایان داعش و جبهه النصره و فروپاشی طرح امارات تکفیری ها در لبنان است.
علی السید وعباس مدلج را گروه تروریستی تکفیری داعش سربریده و محمد حمیه را جبهه النصره دیگر گروه تروریستی تکفیری اعدام کرده است.
ايرنا