به گزارش خط امام از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، هاشمی رفسنجانی در پیام خود، این مصیبت را به علما، فضلا، روحانیون و طلاب حوزه های علمیه، مردم شریف ایران بویژه منطقه شمیرانات و خاندان و خانواده مکرم تسلیت گفت. متن پیام به شرح زیر است: «انالله و اناالیه راجعون درگذشت همسنگر سال های […]

به گزارش خط امام از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، هاشمی رفسنجانی در پیام خود، این مصیبت را به علما، فضلا، روحانیون و طلاب حوزه های علمیه، مردم شریف ایران بویژه منطقه شمیرانات و خاندان و خانواده مکرم تسلیت گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

«انالله و اناالیه راجعون

درگذشت همسنگر سال های مبارزه و همکار صمیمی فراز و فرودهای پس از انقلاب، حجت الاسلام والمسلمین محسن دعاگو باعث تأسف و تألم خاطر گردید.

روحانی انقلابی و خطیبی توانا که شجاعت، صداقت و صراحت بیانش در دوران مبارزه و پس از پیروزی انقلاب در مقام امام جمعه شمیرانات، در اذهان جاودان است.

فقدان این شخصیت خدوم که همواره در مسیر انقلاب و مبلّغ مذهب تشیع و مکتب راستین بود، مصداق آن روایت است که می گوید: «اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمة لایسدها شیء» با تسلیت این مصیبت به علما، فضلا، روحانیون و طلاب حوزه های علمیه، مردم شریف ایران بویژه منطقه شمیرانات و خاندان و خانواده مکرم، صبر و اجر بازماندگان و علو درجات روح بلند ایشان و همنشینی با امام راحل و شهیدان را از درگاه احدیت خواستارم.

اکبر هاشمی رفسنجانی

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام

حجت الاسلام و المسلمین محسن دعاگو در سال 1331 در فیض آباد مه ولات از توابع شهرستان تربت حیدریه متولد شد و در 29 شهریورماه جاری به دلیل عارضی قلبی و کلیوی در یکی از بیمارستان های شهر تهران دار فانی را وداع گفت.

امامت جمعه شمیرانات، عضو شورای مرکزی حزب جمهوری اسلامی، فرمانده کمیته انقلاب اسلامی وزارت آموزش و پرورش، نماینده اول قوه مجریه در صدا و سیما،دبیر شورای سرپرستی صدا و سیما،دبیر شورای ائمه جمعه استان تهران و نماینده ولی فقیه در امور دانشجویان آسیا واقیانوسیه سوابق شغلی این فقید سعید است.