خط امام : نتانیاهو مدعی شد رفع تحریم‌ها علیه ایران در قبال کمک در مبارزه علیه داعش اقدامی پوچ و بی‌معنی است. به نقل از اسراییل‌نیوز با از سرگرفته شدن دور جدید مذاکرات کشورهای ۱+۵ و ایران درباره برنامه هسته‌ای ایران، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هرگونه قرار و تعهدی از سوی آمریکا درباره برداشته شدن تحریم‌ها […]

خط امام : نتانیاهو مدعی شد رفع تحریم‌ها علیه ایران در قبال کمک در مبارزه علیه داعش اقدامی پوچ و بی‌معنی است.

به نقل از اسراییل‌نیوز با از سرگرفته شدن دور جدید مذاکرات کشورهای ۱+۵ و ایران درباره برنامه هسته‌ای ایران، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هرگونه قرار و تعهدی از سوی آمریکا درباره برداشته شدن تحریم‌ها در قبال کمک ایران در مبارزه علیه داعش را به شدت محکوم کرد.

نتانیاهو کاهش تحریم‌ها علیه ایران در قبال کمک ایران در مقابله با داعش را به بازگرداندن سلاح‌های شیمیایی به بشار اسد تشبیه کرده است و هر دو را اقدام غیرمنطقی دانسته است.

این روزنامه مدعی شد که ایران مایل است در قبال برداشته شدن و کاهش تحریم‌های غرب به ائتلاف آمریکا و کشورهای منطقه در مبارزه با داعش بپیوندد در حالی که کشورهای غربی تاکید کردند این دو مساله از یکدیگر جدا خواهند ماند. جان کری وزیر امور خارجه آمریکا به خبرنگاران اعلام کرده است تقریبا همه کشورهای دنیا باید در مبارزه علیه داعش نقش خود را ایفا کنند که این مساله شامل ایران نیز می‌شود.

پیش‌تر یکی از مقامات ارشد ایرانی که خواسته بود نامش فاش نشود به رویترز گفت: ایران نفوذ زیادی در منطقه و کشور عراق دارد و می‌تواند در مبارزه علیه تروریست‌های داعش کمک کند. اما این یک جاده دوطرفه است. در قبال هر امتیازی که می‌دهید باید امتیازی بگیرید. دور جدید مذاکرات هسته‌ای ایران از هفته گذشته در نیویورک آغاز شده است و هر دو طرف اظهار امیدواری کرده‌اند که پیش از ضرب الاجل ۲۴ نوامبر بتوانند به توافقی جامع در این باره دست یابند