پرسش مهر رییس جمهوری؛ چگونه از آب های ایران بهتر نگهداری و استفاده کنیم
پرسش مهر رییس جمهوری؛ چگونه از آب های ایران بهتر نگهداری و استفاده کنیم

خط امام : رییس جمهوری در آغاز سال تحصیلی 94 – 1393 در پیامی این پرسش را از دانش آموزان مطرح کرد که «عزیزانم ایران ما با مشکل جدی کمبود آب روبه رو است، هر کدام از ما چگونه می توانیم از آب های کشور بهتر نگهداری و استفاده کنیم؟ به گزارش خط امام ، […]

خط امام: رییس جمهوری در آغاز سال تحصیلی 94 – 1393 در پیامی این پرسش را از دانش آموزان مطرح کرد که «عزیزانم ایران ما با مشکل جدی کمبود آب روبه رو است، هر کدام از ما چگونه می توانیم از آب های کشور بهتر نگهداری و استفاده کنیم؟

به گزارش خط امام ، آیین آغاز سال تحصیلی 94 – 1393 صبح امروز (سه شنبه) در مدرسه دخترانه شاهد حضرت زینب (ص) با حضور معاون اول رییس جمهوری و وزیر آموزش و پرورش برگزار شد.
علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در این مراسم پیام حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی را به مناسبت آغاز سال تحصیلی 94-93 قرائت کرد.
رییس جمهوری در این پیام، آغاز ماه مهر و فصل مدرسه را به همه معلمان، مربیان و دانش آموزان عزیز صمیمانه تبریک گفت و تاکید کرد: مدرسه خانه امید دولت و مردم و آموزش و پرورش بنیادی ترین بخش توسعه کشور است. در شرایط کنونی کشور ما نیاز به مدرسه پویا و نوآور داریم و سازندگان اصلی این مدرسه معلمان، مربیان و دانش آموزان این سرزمین هستند.
رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی در این پیام یادآور شد: راه رسیدن به این هدف از مدرسه و آموزش و پرورش ما می گذرد. استعداد و هوش فرزندان این زاد و بوم بالا است باید به کشف و پرورش آنها بیشتر و بهتر بپردازیم.
روحانی یادآور شد: توانمندی آموزش و پرورش در تربیت دانش آموزان نیز که قادر باشند در کنار تربیت ذهن و دانش اندوزی با جامعه و جهان پیرامون خود به درستی ارتباط برقرار کنند باید به آنان آموخت که جهان نو را خود بشناسند در آن زندگی کنند و در عین حال تعلق خاطر به دین، فرهنگ و سرزمین خود داشته باشند.
وی در این پیام با تاکید بر این که «مدرسه ما باید بتواند دانش آموزانی متفکر، پرسشگر، نقاد و اخلاقی تربیت کند، تصریح کرد: مدرسه مطلوب ما مدرسه خلاقیت، عقلانیت، گفت و گو و مدارا است.
رییس جمهوری در ادامه این پیام خاطرنشان کرد: شما معلمان، مربیان و دانش آموزان عزیز باید به ما کمک کنید تا به این مدرسه مطلوب نزدیک شویم مدرسه ای که پناهگاه همه شما و ما باشد می دانم که آموزش و پرورش ما تا رسیدن به این نقطه هنوز تنگناهای زیادی دارد.
روحانی در این پیام افزود: کمبودها و کاستی های اقتصادی و آموزشی معلمان و دانش آموزان عزیز ما را در دستیابی آسان به این هدف با مشکل روبه رو می کند. معلمان ما نیازمند زندگی عزتمندانه هستند تا همه ذهن و توان خود را صرف آموزش و تربیت کنند و دانش آموزان ما به احترام و توجه بیشتر نیاز دارند تا بتوانند قدرت انتخاب خود را بالاتر ببرند.
وی در ادامه این پیام یادآور شد: بسیار مایل بودم که امسال نیز می توانستم چون سال پیش هم پا و همراه معلمان، دانش آموزان و پدران و مادرانشان در نشاط و جنب و جوش روز اول ماه مهر شرکت می کردم و آهنگ دلنشین زنگ مهر و زندگی را از نزدیک در مدرسه می شنیدم اما ضرورت سفر به مجمع عمومی سازمان ملل متحد این توفیق را از من گرفت در آنجا هم در خدمت شما و نیازمند دعای همه شما هستم.
رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان این پیام پرسش سال تحصیلی جدید را اینگونه مطرح کرد: برای این که سنت نیکوی سال های پیش زنده بماند از دانش آموزان عزیز می پرسم عزیزانم ایران ما با مشکل جدی کمبود آب روبه رو است هر کدام از ما چگونه از آب های ایران می توانیم بهتر نگهداری و استفاده کنیم