شنبه, ۰۴ اسفند ۱۳۹۷

گزارش سفر جوانان خط امام استان فارس به قم

آیت الله بیات زنجانی : امام (ره) اگر اشتباهی داشت با شجاعت اعلام می کرد

آیت الله بیات زنجانی : امام (ره) اگر اشتباهی داشت با شجاعت اعلام می کرد

خط امام : تعدادی از اعضای کمیته جوانان و دانشجویان مجمع نیروهای خط امام استان فارس با حضور در شهر مقدس قم و زیارت حضرت معصومه سلام الله علیها ، در دیدارهایی جداگانه ای با حضرت آیت الله العظمی بیات زنجانی و حجج الاسلام حاج سید حسن خمینی و محمد سروش محلاتی ملاقات کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، جوانان خط امام ابتدا با حضور در محل تدریس حجت الاسلام والمسلمین حاج سید حسن خمینی با ایشان دیدار و گفتگو کردند ، در این دیدار سید مهدی سادات شجاعی مسئول کمیته جوانان مجمع نیروهای خط امام استان فارس ضمن ابراز مراتب خوشحالی و افتخار خود و جوانان خط امام از این ملاقات از سوی فعالین مجمع در استان فارس با یادگار برحق و خلف حضرت امام راحل تجدید بیعت نمودند.09120
در ادامه مسئول کمیته جوانان خط امام استان فارس با ارائه گزارشی پیرامون نحوه فعالیت ها در استان فارس در خصوص اهداف اصلی فعالیت جوانان مجمع اظهار داشت شناساندن صحیح تفکر و شخصیت والای حضرت امام از مهم ترین اهداف جوانان و دانشجویان مجمع است .
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین حاج سید حسن خمینی ضمن خوش آمدگویی و تشکر از ایجاد چنین محافلی جهت پیشبرد اهداف و نصایح حضرت امام ، اخلاق گرایی در تمامی فعالیت ها بالاخص فعالیتهای سیاسی را از مهم ترین ارکان برشمرده و حضار را به نهادینه کردن اخلاق در جامعه سفارش نمودند .
یادگار امام در این دیدار ضمن پرسش هایی پیرامون شیراز و استان فارس این استان را از استانهای تاثیرگزار در تحولات ایران برشمرد ، جوانان خط امام برخی از مشکلات موجود در سطح استان را به اطلاع ایشان رساندند و همکاری و دعای خیر ایشان را جهت رفع این مشکلات مسئلت نمودند.
09121اعضای کمیته جوانان مجمع نیروهای خط امام استان فارس در ادامه با حجت الاسلام سروش محلاتی در فضایی صمیمانه دیدار کردند ، در این ملاقات حاضرین در راستای تحقیقات و شناخت عمیق وی نسبت به تفکر و منش امام خمینی (ره) و اشراف ایشان بر حوادث و وقایع روز گفتگو و از نظرات این محقق ارزشمند و راهکارهای علمی ایشان بهرمند شدند .
سپس با حضور در بیت حضرت آیت الله العظمی بیات زنجانی حفظه الله با این عالم ربانی دیدار و گفتگو کردند .
در این دیدار آیت الله بیات زنجانی با برشمردن افراط گرایی در مکاتب مختلف ، داعش را زاییده تفکر ناصحیح از دین صلح و دوستی و سراسر رحمت ، اسلام برشمرد.
ایشان با خوب و کم توقع خواندن ملت ایران ، راستگویی را جزء خواسته های مردم از مسئولین دانستند.
در این دیدار آیت الله بیات زنجانی جوانان خط امام را به نهادینه سازی اخلاق ، علم و سوق دادن جوانان به اندیشیدن پیرامون مسائل روز جامعه توصیه نموده ، استفاده از نظرات بزرگان و صاحب نظران عرصه های مختلف در این مسیر را مورد تاکید قرار دادند .
آیت الله بیات زنجانی با یادآوری مواضع حق طلبانه حضرت امام فرمودند ، ایشان اگر جایی هم اشتباهی داشتند با شجاعت اعلام میفرمودند که اینجا را اشتباه کردم، اما امام به واقع انسان بسیار بزرگی بودند و البته اعتماد متقابلی بین ایشان و مردم وجود داشت.09122
ایشان با ستودن مواضع حق طلبانه بزرگواران محصور ، مهندس میرحسین موسوی نخست وزیر محبوب امام و همسر بزرگوارشان و همچنین شیخ مهدی کروبی سلامت روحی و جسمانی این عزیزان و رفع حصر این بزرگواران را از خدای منان مسئلت نمودند.
در ادامه ایشان آیت الله سید علی محمد دستغیب حفظه الله را از بزرگان و حق خواهان کشور برشمرده و تشکر خود را نسبت به مواضع ایشان ابراز داشتند
در ابتدای این دیدار سادات شجاعی ضمن تشکر از مواضع حق طلبانه آیت الله بیات زنجانی از حضور در بیت معظم له ابراز خرسندی نموده و از ایشان طلب دعای خیر جهت برداشتن گامهای صحیح در راه پیشبرد اهداف متعالی مجمع نمودند.

نوشته شده توسط خط امام در پنجشنبه, ۰۳ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۰:۰۸ ق٫ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.