به گزارش خط امام ایسنا به نقل از پایگاه خبری ایتارتاس گزارش داد میخائیل بوگدانف، معاون وزارت خارجه روسیه گفت: سازمان های تروریستی از جمله ‘دولت اسلامی’ (داعش) شامل شهروندان روسیه نیز می شوند. در واقع ما با تروریست های بین المللی رو به رو هستیم. شهروندانی از 70 تا 80 کشور آمده اند و […]

به گزارش خط امام ایسنا به نقل از پایگاه خبری ایتارتاس گزارش داد میخائیل بوگدانف، معاون وزارت خارجه روسیه گفت: سازمان های تروریستی از جمله ‘دولت اسلامی’ (داعش) شامل شهروندان روسیه نیز می شوند. در واقع ما با تروریست های بین المللی رو به رو هستیم. شهروندانی از 70 تا 80 کشور آمده اند و در حال جنگ در عراق و سوریه هستند. همه نگران رفتن این افراد و بازگشت آن ها هستند. آن ها در آنجا تحت آموزش قرار می گیرند و مهارت هایی پیدا می کنند و در واقع یک تهدید مهم برای اهمیت ملی کشورهایشان محسوب می شوند.

وی در مصاحبه با روزنامه کومرسانت روسیه در پاسخ به اینکه چه تعداد روسی در درگیری های عراق و سوریه حضور دارند، گفت: گمان می کنم ده ها تن از آنان در آنجا باشند.

معاون وزیر امور خارجه روسیه همچنین تاکید کرد که گروه تروریستی داعش تهدیدی علیه مسکو محسوب می شود.

بوگدانف در پاسخ به این پرسش که چنانچه عملیات آمریکا و متحدانش علیه داعش به درگیری زمینی بکشد، واکنش روسیه چه خواهد بود، گفت: این مساله بسیار پیچیده ای است و بستگی به شرایط دارد و مهم است که چه کسی در آن مشارکت خواهد کرد و اهداف آن چه خواهد بود.

بوگدانف گفت: تمام این مسائل می تواند در چارچوب شورای امنیت سازمان ملل و براساس منشور سازمان ملل حل و فصل شود. این راهی برای تعامل سازنده میان اعضای جامعه جهانی است. درباره عملیات زمینی نیز باید بگویم که این مساله نیازمند تایید سازمان ملل و مهمتر از همه رهبری کشورهایی است که این عملیات ها قرار است در آنجا انجام شود.