خط امام ، به گزارش پایگاه خبری ‘ الیوم السابع ‘ 40 نفر از این بازداشت شدگان کودک ، 25 نفر بشدت بیمار و 20 نفر دانش آموز و دانشجو هستند و این افراد را 50 هزار شیکل جریمه نقدی کرده است تا بر خانواده هایشان که با مشکلات اقتصادی زیادی روبه رو هستند فشار […]

خط امام ، به گزارش پایگاه خبری ‘ الیوم السابع ‘ 40 نفر از این بازداشت شدگان کودک ، 25 نفر بشدت بیمار و 20 نفر دانش آموز و دانشجو هستند و این افراد را 50 هزار شیکل جریمه نقدی کرده است تا بر خانواده هایشان که با مشکلات اقتصادی زیادی روبه رو هستند فشار وارد کند.

باشگاه اسرای فلسطین خاطر نشان کرد: این رژیم 70 نفر از این بازداشت شدگان را بدون تفهیم اتهام یا بدون قرار بازداشت قانونی بازداشت کرده است.

‘ امجد النجار ‘ مدیر باشگاه اسرای فلسطینی در الخلیل گفت: نیروهای رژیم صهیونیستی هنگام بازداشت این افراد ، بیشتر آن ها و خانواده هایشان را مورد ضرب و جرح قرار داده و خسارت هایی به خانه های این افراد نیز وارد کرده اند .

نجار افزود : رژیم صهیونیستی همچنان کودکان و خردسالان و نوجوانان را هدف قرار می دهد و بدترین برخوردهای تحقیرآمیز با آنان دارد و فقط طی یک ماه گذشته 40 نوجوان زیر 17 سال را بازداشت کرده است .

گروه ‘جامعه اسرای فلسطینی’ روز گذشته در بیانیه ای اعلام کرد مسوولان زندان ‘عوفر’ از ملاقات اسرای فلسطینی با خانواده هایشان جلوگیری می کنند.

اسرای فلسطینی اعلام کردند: در صورتی که تغییر محسوسی در سیاست های رژیم صهیونیستی در این زمینه ایجاد نشود، به اقدامات اعتراضی خود و همچنین اعتصاب غذا ادامه خواهند داد .

بر اساس اعلام وزارت امور اسرای فلسطین، هم اکنون حدود هفت هزار فلسطینی و عمدتا در نتیجه بازداشت های خودسرانه در زندان های رژیم صهیونیستی به سر می برند و بیش از 500 نفر از آنان بدون هرگونه محاکمه و یا اتهامی بازداشت شده اند.

‘مرکز مطالعات اسرای فلسطینی احرار’ اخیرا اعلام کرده که آمار بازداشت های محرمانه رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان به بالاترین میزان از سال 2008میلادی تاکنون رسیده است.

به گفته سخنگوی این مرکز، رژیم صهیونیستی قصد دارد با توسل به این نوع بازداشت ها تا آن جا که امکان دارد شمار بیشتری از رهبران و جوانان فلسطینی را از جامعه جدا و در زندان نگه داری کند.

خبر گزاري جمهوري اسلامي