خط امام: دیلی تلگراف نوشت: پس از سال ها حضور ایران در تنگه ی هرمز، لوله ی نفتی جدید در فجیره به امارات این اجازه را می دهد که تنگه ی هرمز را دور بزند. در واکنش به کنترل کامل ایران بر تنگه ی هرمز، راه دیگری برای انتقال نفت در ساحل دریای عرب […]

 

خط امام: دیلی تلگراف نوشت: پس از سال ها حضور ایران در تنگه ی هرمز، لوله ی نفتی جدید در فجیره به امارات این اجازه را می دهد که تنگه ی هرمز را دور بزند.

در واکنش به کنترل کامل ایران بر تنگه ی هرمز، راه دیگری برای انتقال نفت در ساحل دریای عرب با پتانسیل تغییر شکل بازارهای انرژی جهان در حال رشد است.
نفتکش های غول پیکر هم اکنون برای حمل نفت یا سوخت گیری مجدد در فجیره (در امارات متحده عربی) صف بسته اند.
تنگه ی هرمز شاهراهی است که یک سوم ترافیک نفتی جهان از آن می گذرد  و شیخ نشین های خلیج فارس را به دریای عرب متصل می کند.
نگرانی ها از بستن تنگه ی هرمز توسط ایران همواره طی چندین دهه گذشته بر بازار نفت سنگینی می کرده است.
در سال 2008،  نگرانی های ناشی از بستن تنگه هرمز توسط ایران باعث افزایش بی سابقه قیمت نفت به سطح 147 دلار در هربشکه شد. اما افتتاح و گشایی یک لوله نفتی صادراتی به طول 240 مایل در دو سال گذشته که بزرگترین میدان های نفتی امارات را به دریای عرب متصل می کند، باعث کاهش نگرانی ها شده و می تواند فجیره را به مسیری بی سر و صدا تبدیل کند.
سهیل المزروعی وزیر انرژی امارات گفت: فجیره تنها امارتی است که دسترسی قابل توجهی به دریا دارد و همواره دولت به دنبال استفاده از این محل استراتژیک به عنوان مسیری برای صادرات بوده است.
وی افزود: زیرساخت هایی که فجیره دارد و در آینده نیز خواهد داشت، آن را تبدیل به شهر و مقصدی بزرگ برای بخش انرژی می کند.
این لوله ی نفتی از حشبان امارات حدود 800 هزار بشکه نفت در روز جا به جا می کند و قابلیت انتقال 1.5 میلیون بشکه در روز را دارد.

منبع: انتخاب