خط امام : مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی با اشاره به افزایش 9 سانتی متری تراز دریاچه ارومیه بر اثر بارش های روزهای ابتدایی پاییز گفت: این تراز در حال حاضر به 1270.24 متر رسیده است. کیومرث دانشجو دوشنبه شب در جلسه شورای اداری آذربایجان غربی در جمع مدیران دستگاههای اجرایی استان با […]

خط امام : مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی با اشاره به افزایش 9 سانتی متری تراز دریاچه ارومیه بر اثر بارش های روزهای ابتدایی پاییز گفت: این تراز در حال حاضر به 1270.24 متر رسیده است.

کیومرث دانشجو دوشنبه شب در جلسه شورای اداری آذربایجان غربی در جمع مدیران دستگاههای اجرایی استان با ارائه گزارشی از وضعیت دریاچه ارومیه افزود: تراز دریاچه ارومیه در پایان شهریور ماه امسال به 1270.15 متر رسیده بود و با بارش های صورت گرفته در اوایل پاییز، این رقم 9 سانتی متر افزایش یافت.
وی اضافه کرد: البته با وجود این افزایش 9 سانتی متری در 10 روز گذشته، سطح تراز دریاچه ارومیه از میزان سال گذشته کمتر است چراکه این میزان در مدت مشابه سال گذشته 1270.40 متر بود.
وی اظهار کرد: حداکثر تراز دریاچه ارومیه در سالهای طولانی گذشته، 1278.41 متر بود و تراز اکولوژیک و لازم برای این دریاچه نیز 1274.1 متر است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی ادامه داد: این آمار نشان می دهد که سطح فعلی دریاچه ارومیه بیش از هشت متر کمتر از حداکثر تراز و حدود چهار متر کمتر از تراز اکولوژیک است.
دانشجو با ابراز خرسندی از بارش های خوب روزهای نخست پاییز، گفت: در این مدت کوتاه، به طور متوسط 25.5 میلی متر در آذربایجان غربی بارش داشتیم و این در حالی است که میزان بارش در مدت مشابه سال گذشته 2.9 میلی متر و در میانگین دراز مدت پنج میلیمتر بود.
وی افزود: این آمار از رشد بیش از هشت برابری بارش ها در پاییز امسال نسبت به سال گذشته و پنج برابری نسبت به میانگین درازمدت حکایت دارد.
وی اضافه کرد: حجم کل این بارش ها حدود یک میلیارد متر مکعب بود که رقم بسیار قابل توجهی است.
دریاچه ارومیه در حال حاضر وضعیت نامناسبی دارد و میزان آب آن در کمترین میزان است.

ایرنا