به گزارش خط امام : ‘راغب زیدان’رییس شورای اداره شهر منصوریه گفت: بسیاری از مناطق مسکونی و مزارع و خیابان های شهر منصوریه در پی شکسته شدن کانال اصلی آب توسط گروه ترورستی داعش به زیر آب رفته است. وی با بیان اینکه ما به دلیل نداشتن امکانات و تجهیزات لازم نمی توانیم این مشکل […]

به گزارش خط امام : ‘راغب زیدان’رییس شورای اداره شهر منصوریه گفت: بسیاری از مناطق مسکونی و مزارع و خیابان های شهر منصوریه در پی شکسته شدن کانال اصلی آب توسط گروه ترورستی داعش به زیر آب رفته است.

وی با بیان اینکه ما به دلیل نداشتن امکانات و تجهیزات لازم نمی توانیم این مشکل را برطرف کنیم گفت: اگر دولت مرکزی به کمک این شهر نشتابد منصوریه به کلی زیر آب می رود و در پی آن، ساکنان این شهر مجبور به کوچ اجباری می شوند.

رییس شورای اداره منصوریه تصریح کرد: تصفیه خانه آب، ایستگاه برق نیز به خاطر آب گرفتگی با مشکل روبه رو شده و داعش موفق شده است برخی از تاسیسات زیربنایی و آب رسانی این شهر را تحت کنترل خود در آورد.

این در حالی است که مسوولان شهر منصوریه روز جمعه اعلام کردند که داعش با گشودن آب رودخانه ‘الخالص’ به سمت مرکز این شهر مناطق مسکونی و روستاهای منصوریه را غرق کرده است.

شهر منصوریه در نزدیکی بعقوبه، مرکز استان دیاله قرار دارد و چند ماهی است که شاهد درگیری های شدید میان عناصر داعش و نیروهای محلی است. داعش بر بخشی از روستاها و مناطق اطراف این شهر تسلط یافته است.

داعش که دست پرورده غرب و برخی از کشورهای همپیمان امریکا در منطقه بوده، جنایات هولناکی را در سوریه و عراق مرتکب شده است.
ايرنا